881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Seminarium Duchowne i Diecezję. Przed kościołem natomiast zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. Za tydzień, prosimy Was-Parafian o kolektę specjalną na zakup środków opałowych dla naszego kościoła i plebanii. Przed kościołem natomiast zbiórka na Kościół w Potrzebie (wg instrukcji Episkopatu Polski)
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca a w naszej parafii niedzielą Adoracji Najświętszego Sakramentu. Tego dnia rezygnujemy z kazania a po Mszach Świętych zapraszamy do wspólnego uwielbienia Pana Jezusa.
 3. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać u odprawiającego kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 4. Spotkanie dla bierzmowańców III klas gimnazjalnych w środę o 18:00.
 5. W czwartek obchodzić będziemy pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną o godz. 7.00 i nabożeństwo z modlitwą o powołania.
 6. Także w czwartek zapraszamy młodzież naszej parafii na miesięczną Msze Świętą o godz. 19.00. W sposób szczególny kierujemy nasze zaproszenie do wszystkich gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pozostałe spotkania w grupach wg planu zamieszczonego na stronie internetowej naszej parafii.
 7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych przypominamy o obowiązku uczestniczenia wraz z dziećmi we Mszy Świętej niedzielnej i w Uroczystości kościelne.
 8. O sprzątanie Kościoła, w tym tygodniu po piątkowej Mszy Świętej wieczornej, prosimy mieszkańców całej ulicy Zabrzańskiej . Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 9. W ciągu całego tygodnia zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca, zawsze pół godziny przed poranną Mszą Świętą, w niedzielę o godz. 8.30. Wieczorne nabożeństwa różańcowe odprawiane będą za zmarłych zalecanych, od poniedziałku do czwartku, o godzinie  17.30.
 10. Przy ołtarzu MB wyłożone są kartki na „zalecki” za zmarłych. „Zalecki” można składać do skarbony, w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy że rzeczą słuszną i zbawienną jest modlić się za zmarłych. Składając na grobie kwiaty, paląc znicze nie zapominajmy także o modlitwie. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już zadbali o modlitwę za zmarłych oraz dziękujemy za złożone ofiary.
 11. Prosimy o uregulowanie w kancelarii zaległych opłat rezerwacyjnych za groby.