881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiaj rozpoczynamy liturgiczny Okres Adwentu. I Niedziela Adwentu to zarazem pierwsza niedziela nowego miesiąca, w naszej Parafii – niedziela adoracyjna. Zapraszam dziś na nieszpory, na których poświęcone zostaną wieńce i świece Adwentowe. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na cele charytatywne. Za tydzień zbiórka do puszki dla Kościoła na Wschodzie.
 2. Jutro, 4 grudnia, pragnę zaprosić wszystkich górników, emerytów górniczych, wdowy po górnikach i wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z górnictwem, teraz i kiedyś, na Mszę Barbórkową o godz. 11.00, którą odprawi i skieruje do nas Słowo Boże ksiądz Biskup Senior Jan Kopiec.
 3. W okresie Adwentu nasze Marianki wyszły z propozycją pieczenia muffinek. Po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 w niedziele, zapraszamy na inną formę kiermaszu: będzie można z tyłu kościoła zakupić min. muffinki, świece WDPD, sianko albo opłatki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby grupy Dzieci Maryi. Zapraszamy. Natomiast 17 grudnia zapraszamy do domu Św. Józefa na kawę i herbatę przedświąteczną z pysznym ciastem.
 4. Roraty odprawiać będziemy w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.00 oraz w we wtorki i czwartki o godz. 17.00. W zakrystii są do nabycia lampiony do samodzielnego udekorowania. Lampiony te będą przedmiotem tegorocznego konkursu na najładniej ozdobiony lampion. Cena lampionu 20 zł. Są także kolorowe lampiony w cenie 40 zł. Codziennie przygotowane są dla dzieci obrazki i nagrody, które losować będziemy po roratach we wtorki i czwartki. Dorosłych Parafian proszę, jak co roku, o składanie słodyczy i upominków do kosza przy figurze Świętego Antoniego. Niech to będzie dla nas wszystkich piękny czas oczekiwania na Narodzenia Pana Jezusa.
 5. W pierwszy czwartek, miesiąca zapraszam na poranną Eucharystię oraz  nabożeństwo wotywne. Zachęcam do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
 6. W piątek, 8 grudnia, Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszy Świętej o godz. 17.00 Marianki odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy spotkanie w domu Świętego Józefa wraz z rodzicami.
 7. W przyszłą niedzielę, nasz kleryk, Dawid Górczyk, przyjmie z rąk biskupa posługę akolity. Uroczystość będzie miała miejsce w Opolu, w kościele seminaryjnym o godz. 11.00. Proszę wszystkich parafian o modlitwę za Dawida na czas jego rekolekcji i przyjęcia posługi. To bardzo ważny moment w życiu każdego przygotowującego się do kapłaństwa. Na boże Narodzenie przyjedzie do nas już w stroju duchownym i będzie mógł odwiedzać chorych i komunikować w czasie Eucharystii, wystawiać Najświętszy Sakrament do Adoracji i przewodniczyć nabożeństwom.
 8. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej – o godz. 18.00 – zapraszam do Domu Świętego Józefa członków rady parafialnej na I spotkanie po wyborze.
 9. W III piątek miesiąca Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź do godz. 16.00. Na godz. 18.00 do domu Świętego Józefa zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania /II rok/.
 10. W sobotę, 18 grudnia, nauka przedchrzcielna o godz. 18.00 w domu Świętego Józefa. Wszystkie formalności związane z chrztem dzieci do tego czasu muszą być uregulowane w Kancelarii Parafialnej.
 11. W trzecią niedzielę miesiąca, 17 grudnia, po Mszach Świętych połamiemy się tradycyjnie opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.
 12. Kancelaria parafialna pracuje we wtorki i w czwartki od 8.00 do 16.00. Wszystkie pilne sprawy poza czasem pracy kancelarii prosimy zgłaszać przez telefon duszpasterski 881776552.
 13. Także w kancelarii oraz zakrystii w ciągu tygodnia można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece kosztują odpowiednio 7 zł – małe i 15 zł – duże. Za opłatki nie ma wyznaczonej ceny. Oczekuję jednak dobrowolnej ofiary, która przeznaczona jest na zakup paramentów, ksiąg liturgicznych oraz hostii i wina do sprawowania Eucharystii. Dziękuję za wszelkie składane ofiary.
 14. Zachęcam do Spowiedzi przed Świętami: 15 minut przed każdą Mszą Świętą w tygodniu oraz w piątek 22 grudnia od 16.00 do 18.00 i w sobotę 23 grudnia od godz. 9.00 do 11.00.