881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę diecezji i seminarium duchownego. Przed kościołem zbiórka na dzieci w Afryce, zgodnie z instrukcją KEP. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy CARITAS. Kolekta ubiegłej niedzieli to 1438 zł, w dużej części pokryje ona rachunek za energię elektryczną, który wynosi 1951,53 zł. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W naszej parafii Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o godz. 16.30 dla dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola, o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych., a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Zapraszamy także na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek na godz. 15.00. Po Koronce okazja do spowiedzi do godz. 16.30. Także w każdą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 8.30.
 3. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej tradycyjnie składamy do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej, w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Dziękujemy równocześnie za składane przy tej okazji ofiary.
 4. Spotkanie grupy małżeństw dziś, po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W poniedziałek zapraszamy na katechezę dzieci z klas drugich wraz z rodzicami. (Kl. II A – 15.45 Kl. II B – 16.30).
 6. W tym tygodniu, w poniedziałek o godz. 18.30, swoje spotkanie ma II grupa kandydatów do bierzmowania III roku formacji.
 7. W środę o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Świętą w języku niemieckim.
 8. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie do salki pod plebanią.
 9. O pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego w tym tygodniu ,w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 17.30, prosimy mieszkańców ulicy Olszewskiego 1-20. Dziękujemy za  wszelkie ofiary składane na kwiaty i wystrój Kościoła.
 10. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych. W tym tygodniu są wolne intencje: w piątek
  o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00
  . Szczegółowy plan intencji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w informatorze. Zachęcamy także do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych. Jest dostępny również miesięcznik VOX CORDIS wydawany przez parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach. Cena egzemplarza to 3zl. Można w nim zapoznać się z artykułami także o naszej dzielnicy m.in. o drewnianym kościele ewangelickim.

11.  Duszpasterstwo Rodzin oraz Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku serdecznie zapraszają na Pielgrzymkę do Mediolanu na Światowe Spotkanie Rodzin z papieżem Benedyktem XVI, w terminie od 31 maja do 5 czerwca 2012r. Koszt 1100 zł. od osoby. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.dorodzin.pl i pod numerem telefonu 501 397 904.

12.  Począwszy od dnia 06 marca br. w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok kościoła katedralnego) rozpoczyna się przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych z Diecezji Gliwickiej. Kurs przedmałżeński adresowany jest dla wszystkich tych par, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w przygotowaniu organizowanym przy parafii.   Spotkania odbywać się będą cyklicznie w kolejne wtorki o godzinie 19.00. Przygotowanie obejmuje cztery spotkania ogólne. Ponadto narzeczeni są zobowiązani do trzech spotkań indywidualnych w ramach przyparafialnej Poradni Życia Rodzinnego.

13.  Rozpoczynamy po zimie porządki na naszym cmentarzu. Prosimy parafian by w nadchodzącym tygodniu uprzątnąć z grobów i spomiędzy nich: stare znicze, wiązanki, doniczki. Po 12 marca obsługa cmentarza usunie wszystkie pozostałe nieczystości. Ze względu na dużą ilość śmieci prosimy o cierpliwość. W najbliższym czasie zamówiony jest kontener do którego jednorazowo będziemy mogli wszystko złożyć i wywieźć. Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.