881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy zarazem okres komunii wielkanocnej. W naszej Parafii to niedziela adoracyjna. Wszystkich parafian zapraszam na nieszpory niedzielne o godzinie 16.30. Po Mszach Świętych zbiórka do puszki na cele charytatywne parafii.

 2. Dziękuję za wszystkie składane ofiary: w trzecią niedzielę kolekta inwestycyjna, w czwartą niedzielę zbiórka do puszki na wystrój kościoła.

 3. W poniedziałki po Mszy Świętej porannej odprawiamy nabożeństwo do Świętych, których relikwie przechowujemy i czcimy w naszym kościele.

 4. W środy po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Pójdziemy po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 9.00 w tradycyjnej procesji Bożego Ciała do czterech ołtarzy postawionych przez Parafian: 1) mieszkańcy ul. Konstytucji 4-16, 2) mieszkańcy ul. Glinki i Konstytucji 11-13, 3) Róże Różańcowe (ołtarz na skrzyżowaniu ul. Niemcewicza i Krzywoustego), 4) rodzice Dzieci Maryi i Ministrantów (ołtarz przy Domu św. Józefa). Za zaangażowanie już teraz serdecznie dziękuję. Po zakończonej procesji chętnych zapraszamy na kawę do domu Świętego Józefa.

O Godzinie 15.00 Nieszpory w Parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach. Zapraszamy także naszych parafian do świętowania odpustu z tamtejszymi duszpasterzami i parafianami. W czasie oktawy Uroczystości Bożego Ciała po Mszach wieczornych a w sobotę o godz. 16.30 nabożeństwa Eucharystyczne z procesją dookoła kościoła. W dni kiedy sprawujemy tylko poranną eucharystiię bezpośrednio po Mszy nabożeństwo. Serdecznie zapraszam. W piątek po Uroczystości Ks. Biskup Gliwicki udziela wszystkim przebywającym na terenie diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych.

 1. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 gościć będziemy ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego. Ksiądz Biskup odprawi Mszę Świętą, wygłosi do nas Słowo Boże i dokona aktu wprowadzenia do kultu pierwszych w diecezji relikwii Carlo Acutisa – patrona internetu, tegorocznych Światowych Dni Młodzieży a zarazem wielkiego propagatora Eucharystii. Po Mszy świętej odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją dookoła naszej świątyni.

 2. Trzynastego dnia miesiąca od maja do października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 3. Przez cały miesiąc czerwiec zachęcamy do modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. W soboty /z wyjątkiem17.06./ o 16.30 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli i spowiedź.

 5. Są jeszcze wolne intencje: 03.07 o 7.00, 10.07 o 7.00, 30.07 o 11.00 i 17.00, 06.08 o 17.00, 28.08 o 7.00, 30.08 o 7.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania.

 6. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Przerwa urlopowa w pracy kancelarii będzie od 26.06 do 10.07. W tym okresie wszelkie pilne sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po Mszach Świętych lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 7. Przypominam o regulowaniu opłat rezerwacyjnych za miejsca na naszym cmentarzu. Miejsca nie opłacone zgodnie z regulaminem naszego cmentarza pozostają w dyspozycji parafii i mogą być zlikwidowane.

 8. Przy domu Świętego Józefa można już korzystać z automatów gastronomicznych. W „letniej kawiarence” można napić się kawy lub skorzystać z automatu z napojami zimnymi i słodyczami. Jest też półka z wkładami do zniczy.

 9. W miesiącu wrześniu planowane są w naszej wspólnocie wybory do rady duszpasterskiej. Proszę o zastanowienie się nad kandydatami w różnych przedziałach wiekowych. Szczegóły zostaną przedstawione w kolejnych informatorach.