881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Diecezję; przed kościołem natomiast zbiórka na potrzeby naszej parafialnej grupy Caritas. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. 18 sierpnia kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.
 2. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, w naszej parafii jest to niedziela adoracyjna. Zapraszamy wszystkich do wspólnego uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie. Adoracje będą miały miejsce po Mszach Świętych o godz. 9 i 11. Uczestników wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne o godz. 16.30.
 3. Dziś Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie jeden raz odpustu zupełnego tzw.”Porcjunkuli” we wszystkich kościołach parafialnych. Warunki uzyskania tego odpustu zupełnego to: spowiedź i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz…i Wierzę w Boga…, modlitwa w intencji Papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
 4. We wtorek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w Eucharystii.
 5. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 7. Ze względu na czas wakacyjny i urlopy, ulega zmianom także nasz parafialny rytm pracy: kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 8.00 – 9.00, wtorek 10.00-14.00, środa 18.00-19.00, czwartek 8.00 – 12.00, piątek 8.00-9.00. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy o każdej porze. Przypominamy też o telefonie duszpasterskim. Jest on umieszczony przy drzwiach kancelarii i w informatorze..
 8. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 9. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. Wolne są intencje w sierpniu:28, 30 oraz we wrześniu 1,2,3,4,6,7,8,11,14,16,17,18,19,20,21,22,23,24.
 10. Intencje na rok 2014 będziemy przyjmować po 10 sierpnia br.
 11. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 18.00, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 31-55 (numery nieparzyste).
 12. Za dwa tygodnie, w czwartek 15 sierpnia, wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Św. w katedrze w Gliwicach o godz. 8.00, zakończenie w sobotę 17 sierpnia, Mszą Św. na wałach o godz. 15.00. Naszych parafian chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak zapraszamy do zapisywania się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 18 sierpnia natomiast Pielgrzymka Kobiet do Piekar. Spotkanie dla wszystkich pielgrzymów 13 sierpnia po Różańcu Fatimskim w salce na plebanii.
 13. Na ołtarzu Serca Jezusowego wyłożona jest „księga trzeźwości”. Zachęcamy, zgodnie z Apelem Episkopatu do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu.
 14. Zachęcamy parafian do segregacji śmieci na cmentarzu i zwracanie na to uwagi naszym gościom.
 15. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji, upływających w atmosferze radości i na wypoczynku. Wszystkim gościom życzymy aby w naszej wspólnocie znaleźli to za czym tęsknią i czego pragną.