881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Witamy w naszej parafii o. Hugolina Langkammera, naszego parafianina, który poprowadzi dla nas rekolekcje adwentowe. Ze szczegółowym planem rekolekcji można zapoznać się w gablotce przed kościołem.
 2. Dziś 4 grudnia. Wspominamy św. Barbarę, Patronkę Górników. Z tej okazji zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 wszystkich górników, emerytów górniczych i członków ich rodzin. Oraz składamy im serdeczne życzenia z okazji ich święta patronalnego.
 3. W dniu dzisiejszym kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka do puszek dla Kościoła na Wschodzie (zgodnie z instrukcją KEP), zaś 8 grudnia kolekta jest przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy dla Dzieci i młodzieży w Rusinowicach.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania III roku odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.30, zapraszamy I grupę wg listy wywieszonej w gablotce. Pozostałe spotkania w grupach wg stałego planu.
 5. We wtorek wyjazd dzieci na wycieczkę mikołajkową. Lista osób wyjeżdżających z naszej parafii znajduje się w gablotce. Są to tylko te osoby, które w odpowiednim terminie dostarczyły zgody rodziców. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 16.15.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub u kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne Dzieci Maryi. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 przeżywać będą one odnowienie swoich ślubowań i zmianę medalika. Po Mszy św. Marianki i ich rodziców zapraszamy na spotkanie do salki pod plebanią.
 8. Także w czwartek, od godz. 10.00 swój adwentowy dzień skupienia będą przezywali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 3. W ramach ich dnia modlitwy będzie okazja do spowiedzi, nauka rekolekcyjna, a o godz. 11.00 sprawowana będzie dla nich Eucharystia.
 9. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła, w tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Konstytucji 28–72. W gablotce oraz w informatorze znajduje się nowy porządek sprzątania, zaakceptowany na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej. W piątek, zapraszamy też na spotkanie osoby, które są na swoich ulicach odpowiedzialne za zbieranie ofiar na kwiaty, za które serdecznie dziękujemy.
 10. W przyszłą niedzielę na godzinę 16.00 zapraszamy panie z grupy małżeńskiej na spotkanie organizacyjne przed Rodzinnym Spotkaniem Opłatkowym.
 11. Przeżywamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. W tym tygodniu zapraszamy na Roraty wg następującego porządku: dla dzieci – w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 7.00, w czwartek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 9.00; dla dorosłych – w środę o godz. 17.00 oraz dla młodzieży w piątek o godz. 17.00. Przy tej okazji przypominamy, że piątkowe spotkania Roratnie wliczają się w formację kandydatów do bierzmowania. Zachęcamy także, by nie zapomnieć w tym czasie o przygotowaniu duchowym do przeżywania Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zawsze 15 min. Przed Mszą świętą. Chcemy też dać dodatkowe okazje do skorzystania z tego sakramentu w tym szczególnym czasie, dlatego dyżur w konfesjonale pełnić będziemy także w środę od godz. 16.00 do rozpoczęcia Mszy św., w piątek od 15.00 do 16.00 oraz w sobotę od godz. 17.30.
 12. W sobotę 17 grudnia, odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku ze świąteczną Komunią Św. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy także o cierpliwość, gdyż odwiedziny muszą uwzględnić Mszę św. roratnią dla dzieci o godz. 9.00.
 13. Zachęcamy Parafian do zamawiania Mszy Św. na rok 2012. Szczególnie prosimy obchodzących jubileusze i rocznice o jak najszybszy kontakt z kancelarią parafialną.
 14. Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny informator Święta Rodzina z ogłoszeniami i intencjami.
 15. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ich cena to 12 zł za dużą, a 5 zł za małą świecę. Ich sprzedaż z tyłu kościoła prowadzą członkowie parafialnej CARITAS. Są także dostępne opłatki.