881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chęć przyjęcia księdza z tradycyjną kolędą w  swoim domu. Zostały wydrukowane naklejki, które przy zgłoszeniu otrzymujemy, a w dniu kolędy naklejamy na drzwi sygnalizując w ten sposób, że to jest dom, który chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem.
  Ofiary z kolędy będą przeznaczone na prace przy organach.

W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

Niedziela (13.30) – ul. Huty Julia 12, 12a, 12b, 12b1I, 12bII i ul. Pasteura;

Poniedziałek (13.30) – ul. Baczyńskiego;

Wtorek (15.30) – ul. Czajkowskiego;

Środa (15.30) – ul. Olszewskiego;

Czwartek (15.30) – Plac na Bobrku, ul. Wytrwałych;

Piątek (15.30) – ul. Glinki;

Sobota (10.00) – ul. Jochymczyka;

Niedziela (13.30) – ul. Konstytucji 5-7c.

 1. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, Msze Święte w porządku niedzielnym.
 2. Zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w poniedziałek, 6 stycznia, w Bytomiu. Nasza parafia zaproszona jest do tworzenia niebieskiego strumienia orszaku (symbolizującego Afrykę). Początek z placu Akademickiego o godz. 14.30, następnie przemarsz ulicami Żeromskiego, Korfantego, Piłsudskiego i Podgórną na Rynek.
 3. W środę po porannej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. W dniach od 6 do 10 stycznia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tych dniach odbywać się będą prace w związku z wizytacją biskupią jaką na początku roku przeprowadzona będzie w naszej Parafii. Msza wizytacyjna zostanie odprawiona 21 lutego o godz. 18.00. O wydarzeniach związanych z wizytacją będziemy informować na bieżąco.
 6. Do końca stycznia ze względu na kolędę zawieszone będą dyżury duszpasterskie kapłanów. Prosimy o korzystanie w razie potrzeby z telefonu duszpasterskiego.
 7. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Plac na Bobrku, Wytrwałych, Jochymczyka, Żwirowej i Stalmacha. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 8. Są jeszcze wolne intencje w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 10. 24 stycznia w naszej parafii o godz. 18.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.