881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. W przyszłą niedzielę kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
  2.  Trwają ferie. W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 8.00 do 16.00. W pozostałe dni sprawy kancelaryjne będziemy załatwiać pół godziny po każdej Mszy Świętej. W sobotę i niedzielę kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o korzystanie z naszego parafialnego telefonu komórkowego: 692-33-49-03
  3. Zapraszamy na Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 oraz na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek na godz. 15.00. Po Koronce okazja do spowiedzi do godz. 16.00.
  4. O pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego w tym tygodniu ,w piątek o godz. 17.00, prosimy mieszkańców ulicy Baczyńskiego 1 – 17. Dziękujemy za  wszelkie ofiary składane na kwiaty i wystrój Kościoła.
  5. W przyszłą sobotę obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Tego dnia udzielimy zgromadzonym na Mszy Świętej o godz. 7.00 Sakramentu Chorych a po Eucharystii indywidualnego błogosławieństwa sakramentalnego.
  6. Zapraszamy na koncert charytatywny pt.: „Z MIŁOŚCIĄ W TLE” –  14 lutego 2012 roku o godz. 17.00 w Bytomskim Centrum Kultury ul. Żeromskiego 27.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na budowę nowego budynku Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei” dla młodzieży wychodzącej z uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Wśród zaproszonych gości wystąpi: Krzysztof Globisz, Katarzyna Groniec, prezydent Bytomia Piotr Kojoraz plejada znanych osobistości życia publicznego Bytomia.

Bilety na koncert do nabycia w Bytomskim Centrum Kultury (ul. Żeromskiego 27), Biurze Organizacji Pozarządowych (ul. Rynek 26), Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości (ul. Piłsudzkiego ), w siedzibie Fundacji „Dom Nadziei” (ul. Konstytucji 9) oraz przez Internet na stronie www.domnadziei.pl Cena cegiełki biletu 50 zł. Serdecznie zapraszamy.

7.Istnieje możliwość zakupu filmu DVD oraz zdjęć z uroczystości ingresu biskupa gliwickiego Jana Kopca. Cena filmu DVD wynosi 25 zł . Cena pakietu zdjęć w skład którego wchodzi 20 zdjęć w formacie 13×18 cm z najważniejszych momentów ceremonii wynosi 30zł.

8. Jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować Śp. Henrykowi Łupikasz za dbałość o eucharystyczną pamięć o zmarłych i żywych. Informujemy, że rozpoczęte przez niego dzieło modlitwy w I niedzielę każdego miesiąca na Mszy Św. o godz. 9.00 będzie kontynuowane a odpowiedzialności za nie podjęła się wdowa po Panu Henryku. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w to dzieło. Msza Św. w 30 dzień po śmierci Pana Henryka zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

9.Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych. Są jeszcze wolne intencje w drugiej połowie lutego. Szczegółowy plan intencji zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i w informatorze, który można nabyć dziś po Mszy Świętej u ministrantów w cenie 2 zł. Zachęcamy także do lektury Gościa Niedzielnego i innych czasopism religijnych.

 

 

KOMUNIKAT  KSIĘDZA  BISKUPA  JANA KOPCA

Drodzy Diecezjanie!

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku – zamiast do budżetu państwa – na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego.

Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej.

Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję.

Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci i młodzieży, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej.

Caritas diecezjalna dofinansowuje również wypoczynek dla dzieci i młodzieży, udziela pomocy w indywidualnych przypadkach, podejmuje akcje na rzecz ofiar wojen i klęsk żywiołowych w kraju i poza jego granicami.

Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.