881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca,  tradycyjnie w naszej Parafii niedziela adoracyjna. Rezygnujemy z kazania, aby po Mszy Świętej na dłuższą chwilę zatrzymać się i wsłuchać w głos Boga w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracje będą miały miejsce po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00. Uczestników wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Wieczorna Msza Święta zostanie odprawiona do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Floriana w intencji Zarządu oraz pracowników koksowni, spółek działających na terenie byłej huty, hutników oraz hutników emerytów i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo w pracy i życiu rodzinnym.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i Diecezje. Przed Kościołem zbiórka na cele parafialnej Grupy Caritas.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępne są nowe numery Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
 4. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą i w sobotę od 17.30.
 5. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Odprawiamy je codziennie w tygodniu o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 16.30. W najbliższe dni: poniedziałek, wtorek i środę w sposób szczególny modlić się będziemy o urodzaje w ramach dni krzyżowych.
 6. W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich maturzystów, ich rodziców i bliskich. Modlić się będziemy o Światło Ducha Świętego na czas egzaminów dojrzałości oraz dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej. Msza Święta w intencji maturzystów będzie odprawiona o godz. 17.00.
 7. W wtorek o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W środę przypada Uroczystość Świętego Stanisław Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Wszystkich imienników świętego męczennika zapraszamy do uczczenia Patrona we Mszy Świętej i na nabożeństwie majowym.
 9. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 10. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie miała miejsce 19 maja.
 11. W sobotę odbędzie się pielgrzymka młodzieży do Częstochowy jako podziękowanie za dar Sakramentu Bierzmowania. Zbiórka o godz. 8.45 na parkingu przed kościołem.
 12. Także w sobotę, zapraszamy ojców dzieci pierwszokomunijnych do pomocy w pracach porządkowych wokół kościoła i plebanii wg wcześniej podanego harmonogramu.
 13. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła parafialnego, w piątek po nabożeństwie majowym, prosimy mieszkańców ulicy Piecucha 12,12A, 12BI i 12BII. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego Kościoła.