881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Seminarium Duchowne i Diecezję. Przed kościołem zbiórka na cele parafialnej Caritas, w przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby naszej parafii.
 2. Trwa okres wakacji. Msze św. w naszej parafii w tym czasie są sprawowane (rano lub wieczorem) wg intencji ofiarodawcy, bardzo prosimy o zapoznanie się z informatorem parafialnym dostępnym u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Prosimy i dziękujemy przy tej okazji za ofiary, które pokrywają koszty druku każdego tygodnia informatora dla parafian oraz śpiewników. Ze względu na czas urlopowy nie będzie pani organistki w miesiącu sierpniu.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorek 10.00-14.00 i czwartek 8.00-12.00. W pozostałe dni dyżur księży zawsze do pół godziny po Mszach św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego  692 334 903.
 4. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii o godz. 17.00 a po niej Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Koronce od godz. 15.30 do 16.00 jest okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. Dziękujemy także działkowcom za ofiarowane kwiaty. W tym tygodniu, w piątek po Mszy Świętej wieczornej, prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni mieszkańców ul. Konstytucji 2-16 (parzyste).
 7. W sobotę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 8. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 9. Pragniemy zwrócić uwagę parafian na przynoszenie na nabożeństwa książeczek „Droga do Nieba”. W związku z podwójną numeracją pieśni w starym i nowym wydaniu modlitewnika na wyświetlaczu będą się pojawiać numery ze starego wydania natomiast pani organistka nowe będzie zapowiadać. Mamy nadzieję, że to ubogaci naszą liturgię.
 10. Przypominamy o regulowaniu opłat rezerwacyjnych miejsc na cmentarzu. Ich wysokość to 30zł na rok. Nieopłacone groby będą sukcesywnie likwidowane.
 11. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Intencje na rok 2013 będziemy przyjmować po 15 sierpnia.

W czwartek 16 sierpnia, wyruszy Gliwicka Pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczyna się 16 sierpnia (czwartek) mszą św. o 8.00 w gliwickiej Katedrze. Zakończenie pielgrzymki w sobotę mszą św. na wałach ok. 15.00. Koszt pielgrzymki to 20 zł. (znaczek i koszty pielgrzymkowe). Koszt transportu bagażu to kolejne 20 zł. Płatne przy zdaniu bagażu u kierowcy. Osoby niepełnoletnie powinny mieć swojego pełnoletniego pielgrzymkowego opiekuna. Przy zapisie koniecznie należy podać swoje imię i nazwisko, PESEL i adres zamieszkania. Jeśli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych zostanie zorganizowany autobus, który przywiezie pielgrzymów do Bytomia. (będzie to koszt ok 15 zł, przy 50 osobach). Zapisywać można się w parafiach Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach, Dobrego Pasterza w Bytomiu  Karbiu, NSPJ w Bytomiu Szombierkach, św. Barbary w Bytomiu i Maryi Panny na Rynku. Tym parafiom zostały dostarczone znaczki pielgrzymkowe. Można również zapisać się w dniu rozpoczęcia pielgrzymki u ks.przewodnika.