881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed Kościołem zbiórka na cele Parafialnej grupy Caritas. W przyszła niedzielę kolekta na fundusz inwestycyjny naszej parafii.
 2. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.
 3. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 4. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy o godz. 7.00 udzielimy Sakramentu Chorych a po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualne Błogosławieństwo Sakramentalne.
 5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Konstytucji 55-72 (parzyste i nieparzyste). Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii. Zwracamy się z prośbą do parafian: gdyby ktoś był w posiadaniu froterki a już jej nie używa w domu to prosilibyśmy o przekazanie jej na potrzeby naszej świątyni. Te bowiem, które służyły nam przez długie lata odmówiły już posłuszeństwa. Gdyby się zdarzyło, że nie będzie żadnych froterek w domach, pieniądze, które zbieramy przy okazji sprzątania przeznaczymy nie tylko na kwiaty ale także na zakup nowego sprzętu. Koszt nowej froterki to ok. 1000 zł.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na różaniec fatimski o godz.16.30.
 7. Dziękujemy panom za zaangażowanie w prace związane z posprzątaniem wystroju bożonarodzeniowego naszej świątyni. Wszystkich tych mężczyzn, którzy wstawili się w środę do pomocy zapraszamy w najbliższą środę na godz. 18.30 na spotkanie na plebanię.
 8. Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.
 9. Najbliższe spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych będą miały miejsce 9-11 luty o godz. 15.45 według wcześniej ustalonego planu.
 10. Spotkania pozostałych grup: w poniedziałek o godzinie 19.00 – kandydaci do bierzmowania z klasy III gimnazjum; w czwartek o godzinie 16.30 kandydaci do bierzmowania z klasy I gimnazjum; w czwartek o 19.00 grupa młodzieżowa; w sobotę o godz. 9.00 ministranci i Dzieci Maryi, o godz. 10.00 schola parafialna, o godz. 11.00 zbiórka zuchów.
 11. Zachęcamy parafian do odwiedzin naszej strony internetowej. Można tam nie tylko sprawdzić intencje czy przeczytać ogłoszenia ale też zapoznać się z wieloma ciekawymi artykułami i dla duszy, i dla ciała… np. jak zapobiegać nadciśnieniu.
 12. Zachęcamy wszystkich seniorów naszej parafii do spotkań z księdzem proboszczem w dziennym Domu Pobytu Osób Starszych przy ul. Pasteura w każdą środę od godz. 9.30.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.
 14. W dniach 11-14 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę Śladami Papieża Benedykta XVI i niemieckich sanktuariów. Chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie 15 lutego na godz. 16.00. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotce.