881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji i seminarium duchownego. Przed Kościołem zbiórka do puszek na cele parafialnej „Caritas” (tym razem na pomoc dla naszych parafian poszkodowanych w pożarze). W przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 2. W dniu dzisiejszym, rozpoczyna się tradycyjny okres modlitewnego przygotowania do przeżycia Wielkiego Postu. W dniu dzisiejszym – po Mszach św. o 9.00 i 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po południu wystawienie o godz. 16.00, o godz. 16.30 Nabożeństwo. W poniedziałek nabożeństwo po Mszy św. porannej do godziny 9.00 i od godziny 17.00, we wtorek po Mszy św. porannej do godziny 9.00 i od godziny 16.00.
  1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich parafian
  2. We wtorek,

     i.      na godzinę 16.00 zapraszamy dzieci i młodzież,

            a w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców

            oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

    ii.      Na godzinę 16.30 adoracja dla wszystkich parafia

    iii.     Od godziny 17.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci, Związek Mszalny i Róże Różańcowe

    iv.     O godzinie 17.30 Nabożeństwo na zakończenie Adoracji.

 1. We wtorek w czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post Środą Popielcową. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, t. zn. Jakościowy (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych) i ilościowy. Poświęcenie i posypanie popiołem na wszystkich Mszach św. W tym dniu zbiórka do puszek na misjonarzy naszej diecezji pracujących w Togo. W środę Popielcową rozpoczyna się też czas przystępowania do sakramentu pokuty i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Zachęcamy parafian do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do podjęcia postanowień, wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu i wstrzymania się od udziału w zabawach.
 4. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.30, po Mszy św. porannej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
 6. Droga Krzyżowa, w piątek o godzinie 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15.
 7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Piecucha nr 5-9 (nieparzyste) i 10. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na kwiaty i wystrój naszego kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę, ze względu na Gorzkie Żale, Różaniec Fatimski odmówimy po Mszy św. o godzinie 9.00, wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10.  Także w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich członków Rady bardzo serdecznie zapraszamy.

11.  Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o godzinie 19.00 klasa III gimnazjum – egzamin z ks. Proboszczem. Klasa I gimnazjum – we wtorek o godzinie 16.00 w Kościele. Dzieci Pierwszokomunijne mają swoje spotkanie w ramach adoracji dla dzieci we wtorek. Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), zajęcia muzyczne z nauki gry na gitarze w sobotę o godz. 15.30, zajęcia artystyczne w sobotę o 14.00.

12.  Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. W bieżącym miesiącu dużo jest wolnych intencji. Modlitwa jest jednym z dzieł pokutnych, do których zobowiązani jesteśmy w sposób szczególny w Wielkim Poście. Zachęcamy tych z parafian, którzy dawno nie zamawiali już Mszy św. za żyjących lub zmarłych ze swoich rodzin do uczynienia tego w tym szczególnym okresie. Przypominamy, że zamówione Msze św. Są odnotowywane w kartotece rodziny.  Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.

13.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.

14.  We wtorek 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Już dziś składamy naszym paniom najlepsze życzenia. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godzinie 18.00, sprawowanej w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

15.  12 marca w sobotę o godzinie 9.00 na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych odbędzie się turniej Tenisa Stołowego dla dorosłych.