881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś przeżywamy niedzielę adoracyjną. Nie ma kazania, lecz na zakończenie każdej Eucharystii jest wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o dobre przeżycie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Natomiast po Mszach jest przeprowadzana zbiórka na cele parafialnej Caritas.   Za wszystkie składane ofiary serdecznie dziękujemy.
 2.  Dzisiaj o 15.30 krótkie robocze spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
 3. W poniedziałek o 18.20 w salce swoje pierwsze spotkanie mają gimnazjaliści z klas trzecich. Obecność obowiązkowa.
 4. We wtorek o 18.45 swoje pierwsze comiesięczne spotkanie mają gimnazjaliści z klas pierwszych. Zapisy młodzieży, która chce się przygotowywać do bierzmowania trwają do końca września. Jednocześnie informujemy, że sprawami przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania zajmuje się wyłącznie ks. Paweł, dlatego wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z tym właśnie kapłanem.
 5. Po środowej Mszy Świętej wieczornej, o 17.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek  10 września o godz. 18.45 zapraszamy na cotygodniowe spotkanie  dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
 7. W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.Zaraz po niej od 15.30 do 16.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. Po piątkowej Mszy wieczornej o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Glinki 1-7. Za wszelką pomoc już teraz dziękujemy.
 9. W sobotę odbywają się zbiórki dla dzieci należących do:

Ministrantów o godz. 9.00,

Dzieci Maryi o godz. 10.00.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ich działalność szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

10. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo nieczynna  we wtorek i czwartek z powodu wyjazdu Pani Kancelistki na coroczne szkolenie. Za utrudnienia przepraszamy.

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień Fatimski, dlatego rano nie będzie różańca. Na nabożeństwo różańcowe połączone z procesją zapraszamy  o 16.15. Także tego dnia po Mszy o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie   Róże Różańcowe.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej wraz z pociechami zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące Pierwszej Komunii Świętej. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o 11.00 i będzie kontynuowane zaraz po niej.
 3. Ks. Paweł przyjmuje zapisy na kolejną Nocną Pielgrzymkę Pieszą z Gliwic do Sanktuarium w Rudach, która będzie miała miejsce 18/19 września (piątku/sobotę). Wymarsz z Katedry po Mszy Świętej sprawowanej o północy. Szczegóły u ks. wikarego.

14. W kancelarii Parafialnej można już zamawiać Msze Święte na rok 2016.