881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. 1.      Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona, zgodnie z rozporządzeniem Kurii Biskupiej, na potrzeby ofiar konfliktu w Syrii. Przed kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. W przyszła niedzielę kolekta na potrzeby naszej Parafii. 20 października kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną naszej Parafii.
  2. 2.      W dzisiejszą niedzielę, która jest pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. 3.      Trwa miesiąc październik-miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 8.30 i 16.30. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn, nie będą mogli przybyć na naszą modlitwę do świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  4. 4.      W środę zapraszamy o godz. 7.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  5. 5.      W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  6. 6.      Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
  7. 7.      Zapraszamy na sobotnie spotkania naszych parafialnych grup: Schola dziecięca–9.00, Dzieci Maryi – 9.00, Ministranci – 10.00.
  8. 8.      Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014. W październiku są jeszcze wolne intencje w dniach: 14,21,23,24,25,26,28,30,31. Jest też możliwość Mszy Świętych gregoriańskich.
  9. 9.      W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do bierzmowania:

– klasa III gimnazjum w środę o 18:00;

– klasa II gimnazjum w grupach: w poniedziałek o 18:00 grupa I, w piątek  o 18:00 grupa II oraz w sobotę o 15:00 grupa III – skład grup podany jest na stronie internetowej http://my.opera.com/bierzmowanie/blog/Kandydaci przynoszą ze sobą Pismo Święte!

10. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek po Różańcu, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Baczyńskiego 1-17.

11. Zakończył się czas zgłaszania dzieci do I komunii Świętej. Zgłoszono 35 dzieci. Obrazki klasom II i III rozdawane będą w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00. Także na nabożeństwach różańcowych dzieci otrzymują okolicznościowe obrazki.

12. Od 7 października wznawiamy w naszych salkach naukę języka angielskiego. Początek zajęć o godz. 16.00. Szczegóły w gablotce. Dla maturzystów oraz uczniów szkoły średniej i gimnazjum jeśli utworzy się grupa, będzie dodatkowo 45 min darmowych zajęć i konsultacje.

13. W każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca, zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Zajęcia odbywać się będą w Sali na plebanii po wieczornej Mszy Świętej. W tym tygodniu zapraszamy więc wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na katechezę: „Świadomość uczestnictwa w Eucharystii”.

14. W przyszłą niedzielę przypada XIII Dzień Papieski. Przed kościołem odbędzie się zbiórka przeprowadzona przez młodzież na rzecz Fundacji Dzieło Trzeciego Tysiąclecia (zgodnie z instrukcją Episkopatu).

15. Z racji przypadającego tego dnia 13 dnia miesiąca zapraszamy wszystkich parafian wyjątkowo na godz. 16.00 na Różaniec Fatimski z procesją dookoła kościoła.

16. W zakrystii są już do nabycia na Uroczystość Wszystkich Świętych znicze Caritas. Cena znicza to 3zł.

17. W tym tygodniu w środę kancelaria będzie nieczynna. Proboszcz będzie pełnił swój dyżur w poniedziałek i piątek od 8.00 do 9.30.