881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Przed Kościołem zbiórka na cele parafialnej grupy Caritas. Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w Afryce Wschodniej wg rozporządzenia Konferencji Episkopatu Polski.
  2. Dziś można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”, pod zwykłymi warunkami, t.j.: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.
  3. W czasie wakacji, kancelaria parafialna jest czynna: we wtorek (godz. 10.00-14.00) i w czwartek (godz. 8.00-12.00). W pozostałe dni kancelaria jest czynna pół godziny po Mszy Świętej. W soboty, niedziele i święta kancelaria jest nieczynna.
  4. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy różańcowej: w niedzielę o godz. 8.30, a w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 modlitwa Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do licznego udziału.
  6. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
  7. W sobotę od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi. Przypominamy, że w naszej Parafii do Sakramentu Pokuty można przystąpić codziennie 15 minut przed Mszą Świętą.
  8. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej (o godz. 19.00) zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo fatimskie: Różaniec, procesję i Adoracje Najświętszego Sakramentu.
  9. Prosimy o zapoznawanie się z ogłoszeniami parafialnymi zamieszczonymi w gablotkach, informatorze tygodniowym i na stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w czasie wakacji w naszej parafii w tygodniu odprawiamy zasadniczo 1 Mszę św. w ciągu dnia, rano lub wieczorem wg intencji ofiarodawcy. Zwracamy uwagę na zmianę godziny sprawowania Mszy Św. we wtorek.

10.  Informujemy, że ze względu na czas urlopowy może zdarzyć się, że niektóre Msze św. będą sprawowane bez udziału organisty. Wynika to z faktu, że nasi organiści podejmują, oprócz posługi w naszej parafii, zwyczajną pracę zawodową, która może uniemożliwiać im udział w parafialnych nabożeństwach.

11.  W tym tygodniu o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła prosimy mieszkańców ul.: Rataja 1-8, Krzywoustego 3-10 i Niemcewicza 2-10. Dziękujemy za ofiary, które przy tej okazji składane są na kwiaty i wystrój kościoła.

12.  Zachęcamy parafian do podjęcia trudu pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach Pielgrzymki Diecezji Gliwickiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24 – 27.08.2011. Koszt pielgrzymki to 20zł. Dodatkowo pobierana będzie opłata za przewóz bagażu w wysokości 15 zł. Można także podjąć duchową pielgrzymkę wspierając pielgrzymów codziennym uczestnictwem w Eucharystii i modlitwą. Cena znaczka dla duchowego pielgrzyma to 5 zł. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.

13.  W kancelarii jest wystawiona skrzynka fundacji św. Mikołaja. Można w niej składać stare telefony komórkowe. Pieniądze uzyskane z recyklingu zasilą konto fundacji.