881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś 8 marca, w Dzień Kobiet, z okazji Roku Życia Konsekrowanego gościmy w naszej Parafii Siostry Boromeuszki z Gliwic, które zaprezentują charakter swojej posługi i powołania oraz po Mszach będą kwestować na swoją działalność. Dziękujemy za wasze ofiary.
 2. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane następujące nabożeństwa pokutne:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30, a natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę  o 16.30. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do zakrystii, kancelarii lub do skarbony.

 1. W przyszłym tygodniu 17 marca o 18.oo w parafii na Karbiu nasza młodzież przyjmie Sakrament bierzmowania. Pierwsza próba będzie miała miejsce we wtorek o 19.30. O 19.00 młodzież gromadzi się przed kościołem i uda się z księdzem Pawłem do kościoła na Karbiu.
 2. We wtorek o 18.30 na plebanii odbędzie się katecheza dla dorosłych zatytułowana:  Praktyki pokutne w Kościele. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę po wieczornej Mszy świętej, o 17.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio  po nabożeństwie spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godziny 16.00.
 5. Także w piątek przypada dzień fatimski. Msza Święta o godzinie 17.00  w intencji czcicieli Matki Bożej, natomiast na różaniec zapraszamy rano na 6.30 lub do indywidualnego odmówienia w domu.
 6. Po piątkowej Drodze Krzyżowej o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Olszewskiego numery 1-20. Za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę już teraz bardzo dziękujemy.
 7. Spotkanie Scholi parafialnej w piątek o 15.30, dla Marianek w sobotę o 9. 00, natomiast dla Ministrantów o 10.00,.
 8. W przyszłą niedzielę o 15.30 udzielać będziemy dzieciom Chrztu Świętego. Dlatego w sobotę o 17.00 nauka przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa.
 9. W zakrystii i kancelarii można zakupić Paschaliki Wielkanocne w cenie 3 zł za sztukę oraz kartki w cenie 1 zł.
 10. Do dzisiejszej Niedzieli włącznie prosimy Was o zgłaszanie nazwisk kandydatów do Nowej Rady Parafialnej. Kartki z kandydatami można wrzucać do skarbony. Wybory z pośród przedstawionych kandydatów odbędą się za tydzień.
 11. Prosimy o wskazanie rodzin, które mogą potrzebować pomocy w okresie świątecznym. Można uczynić to anonimowo podając adres na kartce i wrzucając ją do skarbony.
  1.      Do końca marca oczekujemy na zwrot deklaracji, które były rozdawane i zbierane przy okazji odwiedzin kolędowych.
  2.      27 marca o godzinie 18.oo zapraszamy na Misterum muzyczne zatytułowane Droga Krzyżowa.
  3.      Jest jeszcze jedna wolna intencja mszalna w czwartek na godzinę 7.00 rano.