881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby budowy nowego kościoła Św. Józefa w Bytomiu. Gościmy w naszej parafii Proboszcza Ks. Rafała Sierlę. Witamy Go oraz dziękujemy za jego posługę słowa i trud przy wznoszeniu nowej świątyni. W przyszłą niedzielę kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 2. Trwa okres wakacji. Msze św. w naszej parafii w tym czasie są sprawowane (rano lub wieczorem) wg intencji ofiarodawcy, bardzo prosimy o zapoznanie się z informatorem parafialnym dostępnym u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Prosimy i dziękujemy przy tej okazji za ofiary, które pokrywają koszty druku każdego tygodnia informatora dla parafian oraz śpiewników.
 3. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od 10.00 do 14.00 i w czwartek od 8.00 do 12.00. W dniach od 16 do 27 lipca, nasza pani kancelistka wyjeżdża na urlop, w związku z tym dyżur wtorkowy i czwartkowy będzie zawieszony. Dyżur księży będzie zawsze do pół godziny po Mszach św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego.
 4. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Eucharystii o godz. 7.00 a po niej nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Koronce od godz. 15.30 jest okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Także w piątek zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.30. Wcześniej o 17.00 Msza Św. w intencji wszystkich czcicieli MB Fatimskiej.

 1. O pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w tym tygodniu, w piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu prosimy mieszkańców ulicy Zabrzańskiej (obie strony). Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła.
 2. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.00.
 3. W sobotę o godz. 17.00 Nauka przedchrzcielna w kościele. Obecność rodziców i chrzestnych obowiązkowa. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego i okazja do Sakramentu Pokuty.
 4. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w niedzielę o godz. 8.30.
 5. Pragniemy zwrócić uwagę parafian na przynoszenie na nabożeństwa książeczek „Droga do Nieba”. W związku z podwójną numeracją pieśni w starym i nowym wydaniu modlitewnika na wyświetlaczu będą się pojawiać numery ze starego wydania natomiast pani organistka nowe będzie zapowiadać. Mamy nadzieję, że to ubogaci naszą liturgię.
 6. Przypominamy o regulowaniu opłat rezerwacyjnych na cmentarzu. Ich wysokość to 30zł na rok.
 7. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Intencje na rok 2013 będziemy przyjmować od 15 sierpnia 2012r.
 8. Z przykrością zawiadamiamy parafian o szkodach jakie wyrządziła na naszym cmentarzu natura i ludzie. Wskutek burz, zostały połamane konary i gałęzie drzew. Niektóre z nich uszkodziły pomniki (zdjęcia z tego wydarzenia są do obejrzenia na naszej stronie parafialnej). Cmentarz już został uporządkowany.  Nie obyło się też bez dewastacji i kradzieży na cmentarzu oraz w budynkach gospodarczych. Po szybkiej akcji policji, za co wyrażamy im naszą wdzięczność, udało się ustalić sprawców kradzieży. Przykre jest, że nawet nagrobny krzyż nie przedstawia już dla ludzi innej wartości jak materiał do zbycia na złomowcu. Prosimy wszystkich parafian o zainteresowanie się każdą podejrzaną osobą kręcącą się po cmentarzu i powiadomienie o tym księdza lub kogoś z obsługi cmentarza.