881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Zapraszamy na Roraty:

Dzieci: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, wtorek, czwartek o godz. 7.00

Młodzież: czwartek godz. 18.00 (w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania)

Dorośli: wtorek godz. 18.00

Wzorem lat ubiegłych prosimy dorosłych o skromne podarunki słodyczy, które każdego dnia będziemy losować wśród dzieci biorących udział w konkursach (niech to będzie choćby mały batonik, czekolada, które sprawią radość najmłodszym). Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy już to uczynili.

 1. Dziś kolekta na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wszelkie składane ofiary, przede wszystkim za zrozumienie potrzeb i zaufanie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.
 2. Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godzinie 15.30 na plebanii.
 3. W dzisiejszą niedzielę – Niepokalanego Poczęcia NMP – na Mszy Świętej o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Dzieci Maryi z naszej parafialnej grupy oraz w intencji ich rodzin. O godz. 16.30 natomiast zostanie odprawione nabożeństwo z przyjęciem medalików przez dziewczęta. Po nabożeństwie zapraszamy dzieci i ich rodziców na spotkanie do salki na plebanii
 4. Spotkanie dla bierzmowańców III klas gimnazjalnych w środę o 18:00. Prosimy o przynoszenie Pisma Świętego.
 5. W czwartek o 17.30 zapraszamy na Nowennę do Świętej Rodziny i modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionych małżonków Marii i Luigiego Quattrocchi z indywidualnym błogosławieństwem sakramentalnym osób.
 6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Koronce okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00.
 7. 7.        W piątek o 17.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski.
 8. O sprzątanie Kościoła w piątek, po Różańcu Fatimskim, prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Glinki, Rataja, Krzywoustego i Niemcewicza. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na kwiaty.
 9. W sobotę spotkania dla Ministrantów, Marianek i Scholii o stałych porach.
 10. Także w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy starszych ministrantów i mężczyzn do dalszych prac przy naszej stajence. Jak co roku w każdą sobotę będziemy uzupełniać ją kolejnymi elementami zbliżając się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie w ubiegłą sobotę.
 11. W sobotę o 17.00 nauka przed chrzcielna w salce na plebanii.
 12. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą miały miejsce 21 grudnia o godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii do 14 grudnia.
 13. Do nabycia są także kartki świąteczne w cenie 1 i 2 zł, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – 5 zł oraz opłatki. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Tak jak bywało to w latach wcześniejszych Panie z Grupy Caritas odwiedzą naszych Parafian w domach z opłatkiem na stół wigilijny.
 14. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, który będzie dużą pomocą w Roratach dla najmłodszych. Są także czasopisma: Głos Ojca Pio i Różaniec.