881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Klasztoru Ojców Franciszkanów we Wrocławiu jako podziękowanie za trud podjęcia się głoszenia Misji Świętych w naszej Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
  2. Kancelaria parafialna po czasie wakacyjnym wraca do normalnego trybu urzędowania. Przypominamy, że wszelkie zaświadczenia i przekazy wydajemy we wtorki i czwartki,  a w środę od 18.00 do 19.00 ma swój dyżur ks. Proboszcz. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego 692 334 903.
  3. W czwartek, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na Mszę Św. o godz.7.00 i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.30.
  4. W piątek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych i wspólnej modlitwy. O godzinie 15.00 odmówimy tradycyjnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po koronce okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00.
  5. W sobotę odbędzie się nocna Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Pielgrzymka wyrusza pieszo z Katedry w Gliwicach (w piątek, o 24.00). Msza Św. w Rudach o godz. 9.30. Zachęcamy także naszą młodzież do pielgrzymowania.
  6. W sobotę w naszej parafii przeżywać będziemy czas Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja po Mszy Św. porannej będzie trwać do godz.9.30 i wznowiona będzie od godz. 16.00 do Mszy Św. wieczornej o godz.18.00. Zachęcamy wszystkich Parafian do trwania przy Jezusie Chrystusie ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

PLAN ADORACJI

                        7.30-8.00     Uczestnicy porannej Eucharystii

8.00-8.30     Ministranci

8.30-9.00     Marianki

9.00-9.30   Parafianie z ul.: Pod Brzozami, Stara Cynkownia, Konstytucji, Glinki,                                                                         Niemcewicza, Rataja, Pasteura

16.00-16.30    Parafianie z ul.: Zabrzańskiej, Baczyńskiego, Ustronie, Wytrwałych,                                                                      Plac na Bobrku

16.30-17.00    Parafianie z ul.: Piecucha, Stalowej, Czajkowskiego, Olszewskiego,                                                                            Jochymczyka, Stalmacha

17.00-17.30    Parafianie ze Związku Mszalnego i Róże różańcowe

17.30-18.00    Uczestnicy wieczornej Eucharystii

Na godzinę 17.00, w sobotę, zapraszamy na plebanię członków Apostolstwa Dobrej   Śmierci. Do salki zaś, również o godz. 17.00 zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na naukę przedchrzcielną.

  1. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. W tym tygodniu, z racji piątkowego Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę o godz. 10.00, prosimy o pomoc w sprzątaniu, mieszkańców ul. Niemcewicza, Krzywoustego i Piecucha 2-9.  
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.

Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje na rok 2013