881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dziś gościmy w naszej parafii siostry Służebniczki, które przez cały dzień będą nam towarzyszyć. Siostry poprowadzą różaniec oraz nabożeństwo majowe, zaś na każdej Eucharystii opowiadają o swoim charyzmacie zakonnym. O 14.00 na spotkanie w salce dzieci i młodzież, na które zapraszamy dzieci pierwszokomunijne oraz gimnazjalistów.
  2. Także dziś – o godz. 19.00 w parafii Dobrego Pasterza w Karbiu rozpocznie się nabożeństwo „Drogi Światła” z procesją, która przejdzie ulicami Karbia i Bobrka kończąc się przy naszym kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej procesji i przyniesienia  ze sobą świec. Tym którym siły fizyczne, albo zdrowie nie pozwalają na uczestnictwo od samego początku zapraszamy by włączyć się po drodze, gdy procesja przybędzie już na Bobrek.
  3. Zgodnie komunikatem odczytanym w zeszłą niedzielę po Mszach Świętych specjalna zbiórka Caritas na pomoc osobą poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Bóg zapłać za waszą odpowiedź.
  4. Trwa miesiąc maj, szczególny czas poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich, dzieci i młodzież, a szczególnie tych, którzy nie byli ani razu na nabożeństwie majowym, które jest: w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30.
  5. We wtorek 12 maja o godzinie 19.00 odbędzie się pierwsze, a zarazem nadzwyczajne, spotkanie nowej parafialnej rady duszpasterskiej.
  6. Po środowej Mszy Świętej porannej, o 7.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Natomiast wieczorem o 17.oo Eucharystia w intencji czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Zaraz po niej pierwsza w tym roku Procesja Fatimska połączona z modlitwą różańcową.
  7. W czwartek ksiądz Proboszcz – Dariusz Pietraś obchodzi swoje urodziny, dlatego zapraszamy Was do modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
  8. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a zaraz po niej okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00.
  9. Za tydzień w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci o godz. 8.45 po raz pierwszy będą w pełni uczestniczyć w Ofierze Mszy Świętej.  Prosimy, aby na tej Mszy Świętej uwzględnić rezerwację ławek dla dzieci oraz ich rodziny. Tego nie będzie porannego różańca, a na nabożeństwo dziękczynne połączone z nabożeństwem majowym zapraszamy o godz. 15.00. W tygodniu poprzedzającym ten uroczysty dzień odbędą się następujące spotkania:

– przymiarka strojów w poniedziałek: o 16.00 dla dziewczynek, zaś o 17.00 dla chłopców;

– próby liturgiczne: we wtorek o 16.00 i w piątek o 15.30;

– sprzątanie placu kościelnego dla ojców dzieci pierwszokomunijnych w piątek o 16.00;

– mycie kościoła dla matek dzieci w piątek po zakończony nabożeństwie majowym;

– spowiedź dla dzieci w sobotę o 9.30.

  1. Na całonocne czuwanie w terminie z 29/30 maja (piątek/sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy zapisało się 15 osób. Koszt wyjazdu to 25 zł. Prosimy o wpłatę tej kwoty i podanie numeru PESEL w godzinach urzędowania kancelarii.