881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. Od poniedziałku do piątku modlimy się na różańcu o godzinie 45, w soboty o godz. 16.00, w niedziele natomiast o godzinie 8.30 i 16.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Przez cały rok Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, w rodzinie lub wspólnocie wiernych.
 2. W poniedziałek po Mszy porannej nabożeństwo do błogosławionych małżonków Quattrocchi.
 3. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek obchodzimy dzień fatimski. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00.
 5. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00. Po różańcu około godz. 18.15 nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w domu świętego Józefa.
 6. W piątek obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej – Dzień nauczyciela. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji nauczycieli i pracowników szkoły podczas nabożeństwa różańcowego.
 7. W przyszłą niedzielę tj. 16 października, zapraszamy na RÓŻANIEC GÓRNICZY na godzinę 15.30. Ten dzień to przede wszystkim Dzień Papieski. Z inicjatywy Papieża Jana Pawła II kościół podejmuje dzieło Nowego Tysiąclecia. Po wszystkich Mszach Świętych i po Różańcu Górniczym zostanie przeprowadzona zbiórka na cele fundacji.
 8. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00 Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy po wcześniejszym umówieniu przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552.
 9. Zachęcamy do oddania głosu w Bytomskim Budżecie Obywatelskim, szczególnie na projekt dotyczący naszej dzielnicy – budowa torów łuczniczych. Szczegóły na plakacie.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, troskę, życzliwość i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej.
 11. Wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta do dołączenia do grona ministrantów i dzieci Maryi zapraszam na spotkanie po czwartkowym różańcu do domu Świętego Józefa.
 12. W zakrystii można już nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł oraz specjalny numer gościa niedzielnego na temat Bożego Miłosierdzia i Siostry Faustyny w cenie 12 zł.
 13. Prosimy o czynienie porządków na cmentarzu: usunięcie starych zniczy i kwiatów. Przypominamy o opłatach za groby, które należy uiścić w kancelarii parafialnej. Opłata za rok to 50 zł. Można maksymalnie opłacić groby do 5 lat wprzód.

 

W tym tygodniu wspominamy rocznicę śmierci następujących osób:

 

Krzyżowski Alojzy, Kałużna Krystyna, Ceglarek Hugo, Langkammer Józef, Mazurek Józef, Kalka Małgorzat, Nierle  Józef, Superat Jan, Mikosz Anna, Rogon Maria, Roller Zygfryd, Polak Ryszard, Stachulla Edeltrauda, Skalska Zofia, Zaczek Małgorzata, Wilk Stanisław, Okulus Dorota, Matusiak Józef, Grzesik Krystyna, Skubisz Wilhelm, Recław Agnieszka, Michla Anna, Wilczek Paweł, Kudlek Maria, Konopka Jerzy, Stach Agnieszka, Migdalska Matylda,  Żochowska Adelajda, Wronecki  Eugeniusz, Cader Władysława, Kujawiak Eugeniusz, Wilk Ryszard, Pałcik Barbara, Wacławczyk Gabriela,  Bojarski Roman, Czerwiński Marian, Niestroj Jerzy, Niedziela Henryk, Libek Teodor, Grzejszczak Witold, Piech Zbigniew, Rosińska Małgorzata, Dajer Ryszard, Zając Rene, Błada Czesław, Sikorska Wanda.

 

SŁUSZNĄ I ZBAWIENNĄ RZECZĄ JEST MODLIĆ SIĘ ZA UMARŁYCH…..