881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za tydzień 18 sierpnia kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Za dwa tygodnie kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
 2. We wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na Różaniec Fatimski oraz procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła.
 3. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte odprawimy jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00 i 17.00. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kwiatów i ziół. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej parafii.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W sobotę o godz. 17.00 w salce na plebanii nauka przedchrzcielna. Przypominamy, że obecność rodziców i rodziców chrzestnych jest obowiązkowa.
 7. Ze względu na czas wakacyjny i urlopy, ulega zmianom także nasz parafialny rytm pracy: kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 8.00 – 9.00, wtorek 10.00-14.00, środa 18.00-19.00, czwartek 8.00 – 12.00, piątek 8.00-9.00. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna w środę i czwartek. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy o każdej porze (!). Przypominamy też o telefonie duszpasterskim (692-33-49-03). Jest on umieszczony także przy drzwiach kancelarii i w informatorze.
 8. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 9. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. Wolne są intencje w sierpniu:28, 30 oraz we wrześniu.
 10. W kancelarii przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2014.
 11. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 18.00, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Konstytucji 28-72 (numery parzyste).
 12. 15 sierpnia, wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą Św. w katedrze w Gliwicach o godz. 8.00, zakończenie w sobotę 17 sierpnia, Mszą Św. na wałach o godz. 15.00. Naszych parafian chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak zapraszamy do zapisywania się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. 18 sierpnia natomiast Pielgrzymka Kobiet do Piekar. Spotkanie dla wszystkich pielgrzymów 13 sierpnia po Różańcu Fatimskim w salce na plebanii.
 13. Na ołtarzu Serca Jezusowego wyłożona jest „księga trzeźwości”. Zachęcamy, zgodnie z Apelem Episkopatu do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Każdy dzień naszego wsparcia może okazać się dla kogoś uwikłanego w nałóg niezwykłą pomocą.
 14. Zachęcamy parafian do segregacji śmieci na cmentarzu i zwracanie na to uwagi naszym gościom.
 15. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji, upływających w atmosferze radości i na wypoczynku. Wszystkim gościom życzymy aby w naszej wspólnocie znaleźli to za czym tęsknią i czego pragną.