881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś w naszej Parafii Słowo Boże głosi kanclerz Kurii Biskupiej – Wikariusz Generalny – ks. Marcin Królik, który jednocześnie będzie zbierał kolektę na budowę kościoła św. Józefa na Dąbrowie. Dziękujemy za wasze ofiary składane na ten cel.
 2. Także dzisiaj przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Młodzież gimnazjalna po każdej Mszy Świętej przeprowadza zbiórkę do puszek  na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające naukę zdolnej, lecz ubogiej młodzieży.W tym samym czasie są rozprowadzane prawdziwe kremówki papieskie w cenie 5 zł  za sztukę. Część dochodu z ich sprzedaży będzie przeznaczona na wyjazd młodzieży na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
 3. Trwa październik dlatego zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o 17.30, zaś w niedzielę na 16.15. Do licznego udziału w nabożeństwach zachęcamy dzieci i młodzież oraz dorosłych.
 4. W poniedziałek o 18.20 spotkanie dla gimnazjalistów z klas trzecich.
 5. We wtorek o 18.45 w salce spotkanie młodzieży z pierwszych klas gimnazjum.
 6. 13 dnia miesiąca, czyli we wtorek, przypada dzień Fatimski. Tego dnia Msza Święta poranna będzie ofiarowana za ++ i żyjących czcicieli Matki Bożej Fatimskiej,  natomiast wieczorem o 17.15 ostatni w tym roku różaniec Fatimski połączony z procesją.
 7. Także we wtorkowy wieczór katecheza dla dorosłych na plebanii. Serdecznie zachęcamy do pogłębiania swojej wiary.
 8. Po środowej Mszy Świętej porannej o 7.30, zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 9. W czwartek o 18.45 zapraszamy na spotkanie dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
 10. W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej od 15.30 do 16.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania;
 11. Po piątkowej Mszy wieczornej o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Ustronie nr 1-13 oraz Baczyńskiego nr 1-17. Za wszelką pomoc już teraz dziękujemy.
 12. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania:

Scholi w piątek o 16.00,

Ministrantów w sobotę o godz. 9.00,                     – Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

 1. W sobotę o 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci,  które w niedzielę o 15.30 przyjmą sakrament Chrztu. Obecność obowiązkowa.
 2. W kancelarii Parafialnej można już zamawiać Msze Święte na rok 2016.
 3. W  tym roku zgodnie z decyzją Rady Parafialnej zbiórka na opał jest ofiarą kopertową, którą możemy składać w dowolnie przez siebie wybranym terminie od października do marca.
 4. W kancelarii w godzinach urzędowania oraz w zakrystii można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł za sztukę.
 5. Od piątku do niedzieli ks. Paweł będzie prowadził dla naszej młodzieży rekolekcje poewangelizacyjne w Tarnowskich Górach. Prosimy w tym czasie o szczególną modlitwę o owocne przeżycie tego czasu.