881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo do czasu powrotu do strefy zielonej odwołane są wszelkie spotkania grup parafialnych oraz spotkania w ramach przygotowania do chrztu i bierzmowania. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk.
 2. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Od poniedziałku do soboty odbywają się o godz. 17.30. Niech nie ustaje nasza modlitwa o zdrowie i ustanie pandemii.
 3. Dzisiaj zapraszamy na godz. 15.30 na Różaniec Górniczy z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej. Górnicy, przywdziejcie mundury – Wasz odświętny strój galowy. Całymi rodzinami, jak przez lata bywało, przyjdźcie na wspólną modlitwę za Wasze rodziny, Waszą kopalnię. Będą nam towarzyszyć też takie intencje jak: prośba o zdrowie, pomyślność i dziękczynienie za opiekę Bożą i św. Barbary. Uczyńmy ten dzień prawdziwie górniczym świętem.
 4. Dzisiaj przypada XX Dzień Papieski. Po Mszach Świętych zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec połączony z nabożeństwem do św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na Różaniec fatimski.
 7. W środę po Mszy Świętej porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz spowiedź do godz. 16.00.
 9. Za tydzień w niedzielę, ze względu na Mszę chrzcielną, Różaniec popołudniowy będzie odprawiony o godz. 16.30.
 10. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. W poniedziałki kościół jest zamknięty w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek.
 11. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 08.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 12. Są jeszcze wolne intencje10 o 7.00 oraz 1.11 o 11.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią w godzinach urzędowania. Trwają już zapisy na intencje w roku 2021. Bardzo prosimy wszystkich jubilatów, solenizantów oraz obchodzących rocznice o kontakt z kancelarią parafialną. Przyjmujemy także Msze św. gregoriańskie za zmarłych oraz do Dworu Niebieskiego za żyjących. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 13. Dziękujemy za złożone ofiary. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii, natomiast za dwa tygodnie (w 4. Niedzielę miesiąca) po Mszach Świętych zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła. Przypominamy, że od marca tego roku zawieszone zostały tradycyjne zbiórki po domach.
 14. W zakrystii można już nabywać znicze Caritas w cenie 3 zł.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (z filmem) w cenie 6 zł, Różaniec w cenie 7 zł. Ofiary za prasę i informatory prosimy wrzucać do skarbony. Pragniemy również poinformować, że Gość Niedzielny i inne tytuły prasy katolickiej dostępne są również w sklepie papierniczym u p. Łoś.