881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dniu dzisiejszym kolekta przeznaczona jest na Diecezję i Seminarium Duchowne.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania III roku odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18.30, zapraszamy II grupę wg listy wywieszonej w gablotce. Pozostałe spotkania w grupach wg stałego planu.
 3. We wtorek, po Mszy Świętej wieczornej, ok. godz. 18.30 zapraszamy na Różaniec Fatimski.
 4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub u kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła, w tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Glinki 1-7. W gablotce oraz w informatorze miesięcznym znajduje się nowy porządek sprzątania, zaakceptowany na ostatnim posiedzeniu Rady Parafialnej.
 6. Dziś, na godzinę 16.00 zapraszamy panie z grupy małżeńskiej na spotkanie organizacyjne przed Rodzinnym Spotkaniem Opłatkowym, które będzie miało miejsce w następną niedzielę o godz. 16.30 na plebanii.
 7. Przeżywamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na Roraty. Zachęcamy także, by nie zapomnieć w tym czasie o przygotowaniu duchowym do przeżywania Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zawsze 15 min. przed Mszą Świętą. Chcemy też dać dodatkowe okazje do skorzystania z tego sakramentu w tym szczególnym czasie, dlatego dyżur w konfesjonale pełnić będziemy także: proboszcz w środę od godz. 16.00 do rozpoczęcia Mszy św., Ks. Karol w piątek od 15.30 do 16.30 oraz w sobotę od godz. 17.30.
 8. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
 9. W sobotę 17 grudnia, odwiedzimy parafian chorych i w podeszłym wieku ze świąteczną Komunią Św. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Prosimy także o cierpliwość, gdyż odwiedziny muszą uwzględnić Mszę św. Roratnią dla dzieci o godz. 9.00. Po Roratach dalszy ciąg odwiedzin.
 10. W sobotę na godz. 10.00 bardzo serdecznie prosimy panów i starszych ministrantów do pomocy przy budowaniu stajenki. Liczymy na Wasze doświadczenie.
 11. W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.
 12. Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny informator Święta Rodzina z ogłoszeniami i intencjami.
 13. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ich cena to 12 zł za dużą, a 5 zł za małą świecę. Ich sprzedaż z tyłu kościoła prowadzą członkowie parafialnej CARITAS. Są także dostępne opłatki. W najbliższych dniach Panie z parafialnej grupy Caritas będą rozprowadzać opłatki i świece po domach. Prosimy o serdeczne przyjęcie i dziękujemy z góry za złożone ofiary. Zebranie Pań (także tych , które roznosiły opłatki w ubiegłym roku) w celu ustalenia rejonów odbędzie się we wtorek po Różańcu Fatimskim na plebanii, lub prosimy o podejście dziś po Mszy Św. do zakrystii.