881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę
  II dodatkowa kolekta na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny zarządzona na wniosek Kolegium Konsultorów naszej diecezji.
 2. Dziś w naszej parafii nie będzie kazania. Po Mszach św. o godzinie 9.00 i 11.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, a na godzinę 16.30 na nabożeństwo eucharystyczne.
 3. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie
  o godz.17.30.
 4. Trwa okres wakacji. Msze św. w naszej parafii w tym czasie są sprawowane (rano lub wieczorem) wg intencji ofiarodawcy, bardzo prosimy o zapoznanie się z informatorem parafialnym dostępnym u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Prosimy i dziękujemy przy tej okazji za ofiary, które pokrywają koszty druku każdego tygodnia informatora dla parafian oraz śpiewników.
 5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorek 10.00-14.00 i czwartek 8.00-12.00. W pozostałe dni dyżur księży zawsze do pół godziny po Mszach św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego  692 334 903.
 6. W środę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00.
 7. W piątek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Koronce od godz. 15.30 do 16.00 jest okazja do skorzystania
  z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 8. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. Dziękujemy także działkowcom za ofiarowane kwiaty. W tym tygodniu, w piątek o godzinie 17.30, prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni mieszkańców ul. Konstytucji 5-29 (nieparzyste).
 9. W sobotę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 11. Pragniemy zwrócić uwagę parafian na przynoszenie na nabożeństwa książeczek „Droga do Nieba”. W związku z podwójną numeracją pieśni w starym i nowym wydaniu modlitewnika na wyświetlaczu będą się pojawiać numery ze starego wydania natomiast pani organistka nowe będzie zapowiadać. Mamy nadzieję, że to ubogaci naszą liturgię.
 12. Przypominamy o regulowaniu opłat rezerwacyjnych miejsc na cmentarzu. Ich wysokość to 30zł na rok. Nieopłacone groby będą sukcesywnie likwidowane.
 13. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Intencje na rok 2013 będziemy przyjmować po 15 sierpnia.