881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na fundusz inwestycyjny naszej parafii. W przyszłym tygodniu na budowę nowego kościoła w Bytomiu.
 2. Zapraszamy dziś wszystkich parafia na różaniec fatimski o godzinie 16.30.
 3. W poniedziałek 14 lutego przypada święto świętych Cyryla i Metodego, Apostołów Słowian
  i patronów Europy.
 4. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Prośby
  i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Glinki nr 1-7. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii. Dziękujemy serdecznie parafianom, którzy w odpowiedzi na nasz zeszłotygodniowy apel przekazali na rzecz parafii froterki. Ponawiamy także prośbę o to, by jeśli ktoś był w posiadaniu froterki, której już nie używa – przekazał ją na cele naszej parafii, by służyła w pracach porządkowych w naszej świątyni.
 6. Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje o godz. 7.00 (wtorek, środa, czwartek i piątek).
 7. Spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.45.
 8. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o godzinie 19.00 klasa III gimnazjum,
  w czwartek o godzinie 16.30 klasa II gimnazjum. Dzieci Pierwszokomunijne mają swoje spotkanie w czwartek o godz.17.00 w kościele (wszystkie grupy). Pozostałe grupy wg zwyczajnego planu.
 9. Nauka przedchrzcielna w przyszłą sobotę o godz. 17.00. obecność rodziców i chrzestnych jest obowiązkowa.
 10. Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), z matematyki we wtorek o godz.16.00, zajęcia muzyczne w soboty o godz. 15.30.
 11. Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach artystycznych jakie będą prowadzone
  w naszej parafii w salce pod plebanią w Soboty o godzinie 14.00 . Na zajęciach tych będziecie można zapoznać się ze sztuką robienia biżuterii z filcu oraz podstawami szydełkowania. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i miłą atmosferę.
 12. Zachęcamy parafian do odwiedzin naszej strony internetowej. Można tam nie tylko sprawdzić intencje czy przeczytać ogłoszenia ale też zapoznać się z wieloma ciekawymi artykułami i dla duszy, i dla ciała… np. modlitwa za przyjaciół.
 13. Zachęcamy wszystkich seniorów naszej parafii do spotkań z księdzem proboszczem w dziennym Domu Pobytu Osób Starszych przy ul. Pasteura w każdą środę od godz. 9.30.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.
 15. Pragniemy zachęcić parafian do pielgrzymki na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II do Rzymu w dniach 29.04.-2.05.2011r. Koszt pielgrzymki ok. 300 zł. Wszelkie informacje
  u duszpasterzy lub pod nr telefonu 510125558.
 16. W dniach 11-15 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę Śladami Papieża Benedykta XVI i niemieckich sanktuariów. Chętnych do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy na spotkanie we wtorek 15 lutego na godz. 16.00. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotce.