881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieci w Afryce, zgodnie z instrukcją Konferencji Episkopatu Polski. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie raty za ubezpieczenie Kościoła. Jest to kwota 1500 zł.
 2. Zachęcamy parafian do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do podjęcia postanowień, wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu i wstrzymania się od udziału
  w zabawach.
 3. Wyjazd pielgrzymki do Częstochowy, we wtorek o godzinie 8.30 spod Kościoła.
 4. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
 6. Droga Krzyżowa, w piątek o godzinie 17.30 (Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii), Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15, w tym roku kazania pasyjne wygłosi do nas ks. Marcin Gruszka, wikariusz w parafii p.w. Dobrego Pasterza w Karbiu.
 7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Piecucha nr 12, 12a, 12 bI i II. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na kwiaty i wystrój naszego kościoła.
 8. W sobotę, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Po Mszy św. porannej – nabożeństwo do św. Józefa.
 9. Katecheza sakramentalna: w poniedziałek o godzinie 19.00 klasa III gimnazjum. Klasa II gimnazjum – w czwartek o godzinie 16.30 w Salce. Klasa I gimnazjum jest zobowiązana do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzieci Pierwszokomunijne nie mają swoich spotkań. Ich obecność będzie sprawdzana na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

10.  Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), spotkanie Marianek w czwartek o godz.16.00.

11.  Spotkania sobotnie: zbiórka ministrantów – 9.00, schola – 10.00, zuchy – 11.00, zajęcia artystyczne – 14.00, nauka gry na gitarze – 15.30.

12.  Spowiedź dla bierzmowanych i ich świadków będzie w sobotę o godzinie 16.00. Sakrament pokuty jest najbliższym przygotowaniem się do przyjęcia pozostałych sakramentów, które należy przyjmować pozostając wolnym od grzechu ciężkiego. Świadkowie zaś, jako Ci, którzy są dla bierzmowanych przykładami życia wiarą na co dzień, również zobowiązani są do tego, bym w pełni uczestniczyć w sakramentach Kościoła

13.   W sobotę o godzinie 17.00 zapraszamy na naukę przed chrzcielną, obecność rodziców i chrzestnych, którzy w ciągu najbliższego miesiąca planują ochrzcić dziecko jest obowiązkowa.

14.  Także w sobotę o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

15.  Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. W tym tygodniu jest jeszcze wolna intencja w środę o godz. 7.00. Modlitwa jest jednym z dzieł pokutnych, do których zobowiązani jesteśmy w sposób szczególny w Wielkim Poście. Zachęcamy tych z parafian, którzy dawno nie zamawiali już Mszy św. za żyjących lub zmarłych ze swoich rodzin do uczynienia tego w tym szczególnym okresie. Przypominamy, że zamówione Msze św. Są odnotowywane w kartotece rodziny.  Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.

16.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.

17. W niedzielę 10.04.2011 po Gorzkich Żalach spotkanie grupy małżeńskiej , bedzie to spotkanie o charakterze biblijnym : „Męka Pańska w ewangelii wg Św. Jana”