881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszej parafii są sprawowane każdego dnia o godzinie 17.30, a w niedzielę i uroczystości o 16.30.
 2. Dziś o godzinie 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczyć będzie
  o. Hugolin Langkammer, którego bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Nie ma więc nabożeństwa majowego o godz. 16.30.
 3. W poniedziałek, kolejną rocznicę swoich urodzin obchodzić będzie nasz ks. Proboszcz. Wszystkich parafian zapraszam do udziału we Mszy św. o godzinie 17.00 i wspólnej modlitwy za Niego.
 4. W środę przypada Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego naszej diecezji.
 5. Od wtorku rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie dzieci do Uroczystości I Komunii Świętej. Spotkania dla dzieci i ich rodziców będą: we wtorek, środę i czwartek o godz. 16.00. W środę na nabożeństwie majowym oddamy MB rodziny dzieci w szczególną opiekę. Spowiedź dzieci, rodziców
  i gości –  w sobotę o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła w piątek po Nabożeństwie majowym – rodzice
  z klasy II a, w sobotę – dekorowanie kościoła o godz. 11.00 (rodzice klasy II b)
 6. Prosimy rodziców o uregulowanie spraw finansowych związanych z I Komunią Święta, we wtorek w godzinach 8.00 – 16.00 w kancelarii parafialnej.
 7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w ramach pierwszego roku formacji, będzie miało miejsce w czwartek o godzinie 17.00 na plebanii.
 8. Spotkanie młodzieżowe w czwartek o godzinie 19.00.
 9. Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy tradycyjnie w piątek o godzinie 15.00, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Próba scholii w sobotę o godzinie 9.00.
 11. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej.
 12. Zajęcia artystyczne w sobotę o godz. 13.30.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. komunijna. Prosimy parafian o pozostawienie miejsc w ławkach dla dzieci, rodziców i przybyłych gości lub wybór innej Eucharystii. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci I komunijnych, w przyszłą niedzielę będzie o godz. 15.00.

 1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej, każdego dnia przed Mszą Świętą poranną,
  w niedzielę o godzinie 8.30. W przyszłą niedziele, przed Mszą komunijną różańca nie będzie.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za wszelkie składane ofiary.
 3. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć, iż nasza parafia decyzją Rady Miejskiej, jako jedna z dwóch
  w mieście (obok parafii ewangelickiej) ma otrzymać w tym roku dotację na wymianę reszty okien
  w budynku plebanii. Własnym nakładem wymieniliśmy, w ciągu 2 lat, jedenaście okien
  z zabezpieczeniami antywłamaniowymi (za łączną kwotę ok. 55 tys.) Koszt przedsięwzięcia przed którym stajemy to prawie 45 tys. złotych za kolejnych 12 okien. 22 tys. dotacji celowej to zaledwie 50 % inwestycji. Pozostała część zległa na naszych barkach pomimo starania się o dotacje w innych urzędach: Marszałek Województwa czy też u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Staraliśmy się o takie środki od trzech lat, pierwszy raz je otrzymujemy. Jeśli nie zdobędziemy tych pieniędzy nie będziemy mogli skorzystać z tej dotacji. Wiemy, że będzie to dla nas dużą stratą nie tylko teraz, ale również, gdy idzie o staranie się o środki zewnętrzne na jakiekolwiek działania w naszej parafii w przyszłości. Postrzegani bowiem będziemy jako ci, którzy nie wykorzystują przyznawanych środków i nasze wnioski będą spełzać na niczym. Pragniemy się więc zwrócić do wszystkich parafian o pomoc
  w pozyskaniu brakującej kwoty 23 tys. Pragniemy zachęcić do składania tzw. kolekty specjalnej „kopertowej” na ten cel. „Kopertowej” tzn. z zaznaczeniem imiennym ofiarodawcy, podaniem adresu, by można było wpisać wszystkich ofiarodawców do księgi dobroczyńców naszej parafii  i odnotowania tej ofiary w kartotece rodziny. Ofiary można składać w czasie kolekty w kopertach przez wszystkie niedziele do końca maja. Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i Waszą ofiarność.
  O zbieranych kwotach będziemy informować w każdą niedzielę, oczywiście anonimowo.
 4. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy do tej pory złożyli ofiarę kopertową. Na dzień dzisiejszy jest to kwota 4150 zł i 200 €.
 5. Na cmentarzu czynny jest punkt sprzedaży nagrobków czynny codziennie od godz. 10.00 – 18.00
 6. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych. W tym tygodniu jest wolna intencja w piątek o godz. 7.00
 7. Dyrekcja Gimnazjum nr 8 zaprasza na I Piknik Majowy, który odbędzie się 19 maja 2012 roku w godzinach od 9.30 – 13.00 na terenie szkoły. Szczegóły na plakacie w gablotce.