881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XII Dzień Papieski Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, natomiast przed kościołem zbiórka według instrukcji Konferencji Episkopatu Polski na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. W przyszłą niedzielę kolekta na Misje.
 2. Obchodzimy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły składamy hołd wdzięczności za ich trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w ich intencji na dzisiejszym nabożeństwie różańcowym.
 3. Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii odprawimy od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 8.30 i 16.30. W razie niemożności przybycia do kościoła, zachęcamy parafian do odmawiania różańca w domu, czy to indywidualnie, czy w gronie rodziny.
 4. We wtorek, zapraszamy na plebanię, o godzinie 17.00 członków Apostolstwa Dobrej Śmierci na spotkanie informacyjno-formacyjne.
 5. Wtorek to także Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i 34 rocznica wyboru Bł. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej Modlitwy przez wstawiennictwo Świętych i Błogosławionych tak jak nas prosił nasz Papież – Polak.
 6. W środę, o godz. 7.30 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać przed Mszą Św. w zakrystii.
 7. W piątek o godzinie 15.00 odmówimy tradycyjnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po „koronce” okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do godz. 16.00. Prosimy by dzieci nie odkładały spowiedzi na niedzielę.
 8. W piątek na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (klasy I-III)).
 9. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. 
 10. W tym tygodniu, w piątek, po nabożeństwie różańcowym, prosimy o pomoc w sprzątaniu, mieszkańców ul. Baczyńskiego 1-17.
 11. W sobotę zapraszamy dzieci na zbiórki: o godz. 8.30 Ministranci, o godz. 9.00 Marianki oraz na próbę scholii o godz. 10.00 i zajęcia artystyczne o godz. 13.00.
 12. W sobotę o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna (w salce na plebanii). Przypominamy, że obecność rodziców i chrzestnych jest obowiązkowa.
 13. Przypominamy wszystkim Parafianom, że zaświadczenia i przekazy wydajemy w kancelarii we wtorki i czwartki od godz. 8.00 do 16.00. Zaświadczenia na rodziców chrzestnych otrzymuje się tylko i wyłącznie po rozmowie z Ks. Proboszczem na środowym dyżurze (g.18.00-19.00). Tylko sprawy pogrzebowe i cmentarne załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.
 14. Prosimy parafian o czynienie już porządków na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Aby uniknąć nadmiaru śmieci w samą Uroczystość już dziś pozbierajmy stare znicze, wiązanki. Przypominamy także o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach. Kartki z imionami i nazwiskami jak co roku składamy do skarbony przy ołtarzu Maryjnym lub w zakrystii oraz kancelarii.
 15. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje na rok 2013. Pamiętajmy o naszych najbliższych w modlitwie.