881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziękujemy za wasze ofiary złożone w czasie kolekty. Za tydzień prosimy Was o kolektę specjalną na zapłacenie rachunków za energię elektryczną.
 2. W czasie Wielkiego Postu są odprawiane następujące nabożeństwa pokutne:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30, a natomiast Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o 17.30; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 16.30. Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać do zakrystii, kancelarii lub do skarbony.

 1.  W poniedziałek w parafii na Karbiu o 19.00 próba generalna przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przychodzą obowiązkowo  ze swoimi świadkami. Ostatnia okazja do spowiedzi dla młodzieży oraz  świadków w poniedziałek od 17.30 do 18.30.
 2. We wtorkowy poranek, o 7.00, Msza Święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz ich rodzin.
 3. Natomiast wieczorem o 18.oo w parafii Dobrego Pasterza nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk księdza biskupa Gerarda Kusza.  Z tego też względu nie będzie u nas w parafii Mszy świętej wieczornej.
 4. W środę po wieczornej Mszy świętej, o 17.30, Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednio  po nabożeństwie spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych do godziny 16.00.
 6. Po piątkowej Drodze Krzyżowej o pomoc w sprzątaniu kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Zabrzańska (numery parzyste i nieparzyste). Za wykonaną pracę oraz złożoną ofiarę już teraz bardzo dziękujemy.
 7. Spotkanie Scholi parafialnej w piątek o 15.30, dla Marianek w sobotę o 9. 00, natomiast dla Ministrantów o 10.00.
 8. Dzieci Maryi na swoich spotkaniach będą przygotowywać palmy, które będziemy używać w czasie procesji. Będzie je można zakupić w dwie niedziele: 22 i 29 marca.
 9. W zakrystii i kancelarii można zakupić Paschaliki Wielkanocne w cenie 3 zł za sztukę oraz kartki w cenie 1 zł.
 10. Cały czas prosimy o wskazanie rodzin, które mogą potrzebować pomocy w okresie świątecznym. Można uczynić to anonimowo podając adres na kartce i wrzucając ją do skarbony.
 11. 27 marca o godzinie 18.oo zapraszamy na Misterum muzyczne zatytułowane Droga Krzyżowa.
 12. Do dzisiejszego numeru informatora załączyliśmy kartę z listą 20 osób zgłoszonych jako kandydaci do Rady Parafialnej. Na każdej karcie można zaznaczyć do 5 kandydatów i wrzucić ją do skarbony do przyszłej niedzieli włącznie. Kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów zostaną wybrani na nowych członków Rady Parafialnej.
 13. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 przypomina o trwających do 30 marca zapisach do klas pierwszych dzieci z rocznika 2009 oraz drugiej połowy 2008, tj. dzieci urodzone po 30 czerwca. Szczegóły w gablotce.