881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś adoracja i zapowiedziane nabożeństwo ekspiacyjne za próbę zniszczenia naszego Ołtarza, w dniu, gdy nasza parafia ma nakazaną, według ORDO naszej Diecezji całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie miała miejsce po każdej Mszy Świętej. Uczestników wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo o godz. 16.30. Adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie kontynuowana do 15.15 wg następującego porządku:

12.00-12.30 Związek Mszalny

12.30-13.00 Róże Różańcowe i osoby modlące się codziennie Różaniec

13.00-13.30 Związek Mszalny oraz wdowcy i wdowy

13.30-14.00 Mieszkańcy Osiedla pod Brzozami, Starej cynkowni, ul. Glinki,                                                      Niemcewicza, Krzywoustego, Piecucha

14.00-14.30 Mieszkańcy ul. Konstytucji, Stalowej, Pasteura, Baczyńskiego,                                                        Plac na Bobrku i Ustronie

14.30-15.00  Mieszkańcy ul. Wytrwałych, Olszewskiego, Czajkowskiego,                                                Jochymczyka i Żwirowej

15.0    -15.15 Mieszkańcy ul. Zabrzańskiej

 

 1. Dziś także, Ks. Bp Ordynariusz będzie przewodniczył Mszy Świętej dziękczynnej w Roku Wiary, która będzie celebrowana o godz. 16.30 na Rynku naszego miasta. Chcemy wspólnie dziękować Bogu za wszelkie łaski udzielane w Roku Wiary i prosić o rozwój wiary w naszym mieście.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 1. We wtorek, 17 września, zapraszamy na spotkanie członków ADŚ na plebanię o godz. 16.30. Szczególnie o obecność prosimy tych wszystkich, którzy 27 września będą pielgrzymować do Górki Klasztornej.
 2. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek na godzinę 17.30 zapraszamy na Nowennę do Świętej Rodziny i modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionych małżonków Marii i Luigiego Quattrocchi z indywidualnym błogosławieństwem sakramentalnym osób. Od czerwca br. posiadamy relikwie bł. Małżonków Quattrocchii. Naszą modlitwą pragniemy godnie przygotować całą Parafię do uroczystego wprowadzenia relikwii i rozszerzania kultu współczesnej, wiernej Bogu rodziny.
 4. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 5. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 (I piątek miesiąca od. 15.30 do 17.00)  i w sobotę od 17.30.
 6. Zapraszamy na sobotnie spotkania naszych parafialnych grup:  Schola dziecięca – 9.00, Dzieci Maryi – 9.00, Ministranci – 10.00.
 7. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014.
 8. Młodzież gimnazjalną klasy III przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy  na spotkanie w środę  o 18:00.
 9. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 18.30, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Stalowej i Pasteura.
 10. Rodzicom dzieci klas II przypominamy o obowiązku zgłoszenia dziecka do I Komunii Świętej. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca września w kancelarii parafialnej. Za zgłoszenie uważa się pobranie deklaracji i złożenie jej w/w terminie. Równocześnie zaopatrujemy się w książeczkę na niedzielne Msze Święte. Obecność na Mszach Świętych jest obowiązkowa.