881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś w ramach Niedzieli Pastoralnej Słowo Boże głosi  ks. diakon Wojciech Cholewa, który przyjechał do nas prosto z naszego Seminarium Duchownego mieszczącego się w Opolu,dlatego dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszego Seminarium.
 2. W tym tygodniu 16, 17 i 18 listopada będą miały miejsce katechezy dla dzieci  z  trzecich klas Szkoły Podstawowej. W kolejne dni o 15.30 spotykać się będą następujące klasy: w poniedziałek 3a, we wtorek 3b oraz w środę 3c. Dzieci obowiązkowo przychodzą z co najmniej jednym z rodziców.
 3. W poniedziałek o 18.20 odbędzie spotkanie dla trzecich klas gimnazjum.
 4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej o 18.45 swoje comiesięczne spotkanie w salce mają  klasy drugie gimnazjum.  
 5. Po środowej Mszy Świętej wieczornej o 17.30, zapraszamy na Nowennę  do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o 18.45 kolejne formacyjne spotkanie dla młodzieży naszej Parafii. Serdecznie zapraszam.
 7. Natomiast w przyszłym tygodniu w czwartek o 18.45 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie przygotowujące do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży  w Krakowie. Uczestnictwo w tym spotkaniu jest jednym z warunków wyjazdu do Krakowa. Zapisy chętnych trwają do końca listopada u naszego księdza wikarego.
 8. W piątek o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaraz po niej od 15.30 do 16.00 okazja do spowiedzi świętej.
 9. Po piątkowej Mszy wieczornej o posprzątanie kościoła oraz o ofiarę materialną na kwiaty prosimy mieszkańców Osiedla Pod Brzozami i Starej Cynkowni.  Za wszelką pomoc i ofiarę już teraz dziękujemy.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku zwykłego. Tego dnia swoje święto patronalne przeżywa Liturgiczna Służba Ołtarza. O godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji ministrantów naszej Parafii połączona z promocją kandydatów do tej grupy. Po Mszy ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy do salki na krótkie okolicznościowe spotkanie.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Już teraz dziękujemy za waszą ofiarność.
 12. Od przyszłego tygodnia, czyli od poniedziałku 29 listopada wraz z Adwentem rozpoczynamy Msze roratnie dla dzieci: w poniedziałek, środę i piątek o 17.00, we wtorek, czwartek i sobotę o 7.00. Natomiast młodzież gimnazjalną oraz starszą zapraszam na Msze roratnie z kazaniem we wtorek i czwartek o 18.00. W tym roku tematem kazań będą wady główne.
 13. W  tym roku zgodnie z decyzją Rady Parafialnej zbiórka na opał jest ofiarą kopertową, którą możemy składać w dowolnie przez siebie wybranym terminie  od października do marca.