881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)

Zapraszamy na Roraty:

Dzieci: poniedziałek, środa, piątek o godz.17.00, wtorek, czwartek o godz. 7.00

Młodzież: czwartek godz. 18.00 (w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania)

Dorośli: wtorek godz. 18.00

Msza na zakończenie tegorocznych Rorat w sobotę o godz. 9.00

 1. Dziś kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.
 2. Zapraszamy Parafian na Rekolekcje Adwentowe. Poniedziałek, wtorek, środa. Nauki rekolekcyjne będą głoszone przez ks. Pawła w poniedziałek i środę po Mszy Świętej roratniej dla dzieci a we wtorek w ramach Rorat dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 3. Spotkanie dla bierzmowańców III klas gimnazjalnych w środę o 18:00. Prosimy o przyniesienie Pisma Świętego. Spotkanie dla I klasy gimnazjum wg planu zamieszczonego na stronie internetowej.
 4. W czwartek o 17.30 zapraszamy na Nowennę do Świętej Rodziny i modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionych małżonków Marii i Luigiego Quattrocchi z indywidualnym błogosławieństwem sakramentalnym osób.
 5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po Koronce okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania dla wszystkich dzieci do godz. 16.30.
 6. Zachęcamy wszystkich Parafian do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania już w tym tygodniu w sobotę od godz. 17.00. Będziemy spowiadać do ostatniego penitenta.
 7. W sobotę i niedzielę gościć będziemy Ojca Nikodema z Gliwic. Wygłosi on do nas Słowo Boże i będzie posługiwał w konfesjonale.
 8. O sprzątanie Kościoła, w piątek po Mszy Świętej wieczornej, prosimy w tym tygodniu mieszkańców ul. Piecucha 2-10 (nr parzyste i nieparzyste). Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na wystrój naszego kościoła.
 9. Spotkanie dla Ministrantów, Marianek i Scholii po Mszy na zakończenie Rorat, w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii. Próba scholii w sobotę o godz. 8.00.
 10. Także w sobotę o godz. 10.00 zapraszamy starszych ministrantów i mężczyzn do dalszych prac przy naszej stajence. Dziękujemy Panom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie w ubiegłą sobotę.
 11. Odwiedziny chorych i starszych parafian będą miały miejsce w sobotę, 21 grudnia, od godz. 8.30. Prosimy o cierpliwość w oczekiwaniu na kapłana.
 12. W przyszłą niedzielę, jak co roku, po Mszach Świętych połamiemy się opłatkiem. Niech będzie to dla nas okazja do wyrażenia życzeń i wspólnego w geście przebaczenia oczekiwania na Zbawiciela.
 13. Do nabycia są także kartki świąteczne w cenie 2 zł, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – 5 zł małe, 12 zł duże oraz opłatki. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
 14. U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, który będzie dużą pomocą w Roratach dla najmłodszych. Są także czasopisma: Głos Ojca Pio i Różaniec.