881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.
 2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii niedzielą Adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie ma więc kazania. Po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 Adoracja, a o godz. 16.30 Nabożeństwo Eucharystyczne.
 3. We wtorek, w święto Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży zapraszamy rodziców i dzieci, które w 2013 roku mają przystąpić do I Komunii Św. Będzie to spotkanie rozpoczynające roczne przygotowanie do godnego przyjęcia przez dzieci Jezusa Chrystusa do swojego serca. Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z nową podstawą programową od tego roku dzieci będą przystępować do I Komunii w klasie trzecie szkoły podstawowej.
 4. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie katechetów uczących w naszych szkołach.
 5. W piątek o godzinie 15.00 odmówimy tradycyjnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po koronce okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00.
 6. W piątek na Mszę święta godz. 17.00 zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum (klasy I-III)). Po Mszy Św. spotkanie z ks. Markiem w salce katechetycznej.
 7. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. W tym tygodniu, piątek  o godz. 17.30, prosimy o pomoc w sprzątaniu, mieszkańców ul. Piecucha 12, 12a, 12B I i 12 B II.
 8. Spotkania grup w sobotę:

Ministranci    –          g.   8.30

Dzieci Maryi  –          g.   9.00

Schola dzieci –          g. 10.00

 1. Przypominamy wszystkim Parafianom, że zaświadczenia i przekazy wydajemy w kancelarii we wtorki i czwartki od godz. 8.00 do 16.00. Zaświadczenia na rodziców chrzestnych otrzymuje się tylko i wyłącznie po rozmowie z Ks. Proboszczem na środowym dyżurze. Tylko sprawy pogrzebowe i cmentarne załatwiamy poza godzinami kancelaryjnymi.
 2. W przyszłą niedzielę na godzinę 16.00 zapraszamy na plebanię członków Rady Parafialnej.
 3. Spotkanie grupy małżeńskiej odbędzie się w pierwszą niedzielę października po wieczornej Mszy Św. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 4. Pragniemy podziękować jeszcze raz wszystkim uczestnikom Misji Świętych i tym, którzy przyczynili się do uświetnienia rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy pocztom sztandarowym, orkiestrze górniczej oraz ofiarodawcom z Niemiec, którzy zakupili 10 ton węgla dla naszej parafii.
 5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 6. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Przyjmujemy już w kancelarii parafialnej intencje na rok 2013.