881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiejsza niedziela to III Niedziela Adwentu – Gaudete. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby Seminarium i Diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej Parafii.
  2. Po Mszach Świętych panie z zespołu charytatywnego rozprowadzają opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech na naszych stołach wigilijnych nie zabraknie symboli miłości i wdzięczności.
  3. Przeżywamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na Roraty. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie tegorocznych RORAT. Zachęcamy także, by nie zapomnieć w tym czasie o przygotowaniu duchowym do przeżywania Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zawsze 15 min. przed Mszą Świętą. Dodatkowo zaś przed Świętami okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania będzie:

– w piątek od godz. 15.00 do 17.00

– w sobotę od godz.15.00 do 16.30 i od 17.00 do ostatniego penitenta

– w niedzielę pół godziny przed każdą Mszą Świętą

– w Wigilię Bożego Narodzenia Spowiedź od godz. 9.00 do 11.45.

Prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatni moment.

  1. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa Nowenny do MB Nieustającej Pomocy i Koronki do Miłosierdzia Bożego o stałych porach.
  2. W piątek o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni na Święta prosimy mieszkańców ul. Glinki, Rataja, Krzywoustego i Niemcewicza oraz wszystkich chętnych do pomocy.
  3. Panów pomagających przy dekoracjach świątecznych prosimy o pomoc w piątek po sprzątaniu.
  4. W sobotę odwiedzimy naszych chorych i starszych parafian. Początek odwiedzin o godz. 10.30. Prosimy zgłaszać ich do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pragniemy wzorem ubiegłego roku jako duszpasterze Parafii połamać się z Wami opłatkiem – niech to będzie wyraz życzliwości, miłości i wzajemnego przebaczenia, aby ten czas Bożego Narodzenia wszystkich nas napełnił darami niesionymi przez Bożą Dziecinę.