881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo prosimy o stosowanie się do wszelkich zaleceń władz państwowych i sanitarnych. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele i o dezynfekcji rąk. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/ Zachęcamy do korzystania z tej formy łączności z naszą parafią.
 2. Od stycznia obowiązuje nowy porządek Mszy Świętych w naszej parafii. W niedziele Msze pozostają bez zmian (9.00, 11.00, 17.00), nie będzie dodatkowej Mszy Świętej chrzcielnej – Chrzty będą udzielane w 3. Niedzielę miesiąca na Mszy o godz. 11.00. Msze w tygodniu odprawiane są według następującego porządku: rano – od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w soboty o godz. 8.00, wieczorem wszystkie Msze o godz. 17.00 (od poniedziałku do niedzieli). Nabożeństwa o godz. 17.45.
 3. W poniedziałek (18 stycznia) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Można uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w kilku nabożeństwach oraz w zakończeniu tego tygodnia.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Joanny Beretty-Mola.
 5. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek i piątek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach zarówno o żyjących, jak i o zmarłych.
 7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i spowiedź do godz. 16.00.
 8. W sobotę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzająca w dobre przeżycie niedzieli.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego.
 10. Serdecznie dziękujemy za liczny udział we Mszach Świętych „kolędowych” oraz za wszystkie składane przy tej okazji ofiary.
 11. W naszej parafii tworzy się kolejna róża różańcowa. Zainteresowanych dołączeniem prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 12. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kościele w ciągu dnia. Kościół jest zamykany w poniedziałki w celu pełnej dezynfekcji wszystkich ławek. W ciągu tygodnia korzystamy z bocznych drzwi naszej świątyni (wejście przez kaplicę Krzyża). Główne drzwi są otwierane tylko w niedziele i święta.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki i czwartki od 8.00 do 16.00. Poza czasem urzędowania kancelarii wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552 (nie ma możliwości odbioru SMS). Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych.
 14. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiejsza kolekta jest kolektą inwestycyjną. Za tydzień zbiórka do puszki na kwiaty do wystroju kościoła.
 15. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Najnowsze wpisy”” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.

 

Ogłoszenie Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

 

Bytom kontynuuje proces rewitalizacji, którego ważnym elementem jest projekt rewitalizacji Bobrka – osiedla Nowa Kolonia Robotnicza. Projekt zakłada zagospodarowanie przestrzeni w rejonie ulic: Czajkowskiego, Olszewskiego, Jochymczyka, Stalmacha, Żwirowej. Odnowa Bytomia nie byłaby możliwa  bez udziału mieszkańców. Dlatego Prezydent Miasta Bytomia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych mieszkańców ulic Czajkowskiego, Olszewskiego, Jochymczyka, Stalmacha, Żwirowej. Zapraszamy do wyrażenia swojej opinii podczas dyżuru punktu konsultacyjnego, który stanie w salce parafialnej kościoła. p.w. Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24. Podczas dyżuru w poniedziałek

25 stycznia w godzinach od 15.00 do 17.30 będzie można porozmawiać z projektantem zagospodarowania terenu osiedla nowej Kolonii Robotniczej, z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów i władz miasta.