881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
 2. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu nowe umeblowanie naszej zakrystii.
 3. Zostały zakupione nowe szafy i komody niezbędne do godnego przechowywania szat liturgicznych, ksiąg i paramentów.
 4. To kolejny krok w dziele odnowy naszej świątyni. Zakupione zostały także nowe ornaty i księgi. Całość inwestycji to kwota ok. 10 000 zł.
 5. W związku z licznymi telefonami i pytaniami w kancelarii pragniemy poinformować, że: ostatnie zjawiska pogodowe – silne wiatry – spowodowały pewne straty na dachu budynku plebanii i na naszym cmentarzu. Na plebani została zerwana klapa włazowa na dach oraz opierzenie szczytowe dachu. Dzięki szybkiej, wręcz natychmiastowej, naprawie udało się nam ustrzec przed dalszą dewastacją. Nie było czasu na to, by czekać na orzeczników z zakładu ubezpieczeń, więc wszystkie naprawy wykonaliśmy na własny koszt. Na cmentarzu natomiast porozbijane zostały znicze, porozrzucane kwiaty. W większości udało nam się to uporządkować. Wywieziony został cały kontener zebranych zniczy i ozdób. Bardzo prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku: nikt celowo nie zbierał zniczy z grobów, jedynie dla bezpieczeństwa odwiedzających cmentarz zostało to wszystko zebrane spomiędzy grobów. Także połamane krzyże i przewrócone tablice nagrobne nie są przedmiotem dewastacji lecz skutkiem działania sił natury. Bardzo prosimy o uczynienie porządków także wokół własnych grobów.
 6. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce zgodnie z instrukcją KEP.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiarę ubiegłej niedzieli na budowę domu dla niepełnosprawnych w Biskupicach. Przekazana kwota to 2043,20 zł.
 8. We wtorek o 19.00 na Karbiu próba przed bierzmowaniem. Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży zostanie udzielony przez bpa Gerarda Kusza w poniedziałek, 25 marca, o godz. 16.00 w kościele pw. Dobrego Pasterza na Karbiu.
 9. We wtorek, 26 marca, o godz. 20.00 Msza święta dla mężczyzn. Od 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
 10. Przez kolejne dwie środy nie będzie dyżuru księdza proboszcza w kancelarii.
 11. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 12. W tyle kościoła, obok tablicy ogłoszeń ustawiona została skarbona na wielkopostną jałmużnę. Tegoroczna zbiórka Caritas przebiega pod hasłem: Dar juniora dla seniora. Wiemy, że jałmużna jest jedną z form pokutnych obok postu i modlitwy. Ta forma rezygnacji z siebie dla potrzeb innych nigdy nie pozostaje bez nagrody. Polecamy więc tą zbiórkę Waszej ofiarności.
 13. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas. Są one do wykorzystania na liturgii w Wielką Sobotę, ale także mogą stanowić element Wielkanocnego wystroju naszych domów. Liczba świec jest ograniczona. Cena świeczki to 2,50 zł.
 14. Gorąco zachęcamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej przygotowanym przez kleryków salezjańskich w Krakowie w sobotę, 30 marca. Wyjazd o 11.45 sprzed kościoła. Misterium będzie wystawione o godz. 14.00 w Sali teatralnej Seminarium Salezjańskiego. Po Misterium przewidziany jest czas wolny w centrum Krakowa. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc.
 15. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła mieszkańców Huty Julia 12, 12a, 12b I, 12b II. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 16. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00.