881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Dziś rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym obchodzimy pamiątkę najważniejszych tajemnic naszej wiary. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach tego szczególnego czasu.
  3. Zapraszamy dziś na godzinę 16.15 do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym.
  4. W Wielki Wtorek przypada 6 rocznica wyboru papieża Benedykta XVI na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w tym dniu o nim w naszej modlitwie.
  5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Ustronie nr 8-13 oraz wszystkich chętnych parafian. Sprzątanie odbędzie się w Wielki Wtorek po wieczornej Mszy św.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do wtorku. Od Wielkiej Środy Kancelaria będzie nieczynna. Od wtorku po świętach kancelaria będzie czynna wg normalnych godzin urzędowania.
  7. W Wielki Czwartek o godzinie 9.30 w katedrze sprawowana będzie Msza Krzyżma. Uczestniczą w niej wszyscy kapłani sprawując ją wraz z Biskupem Ordynariuszem.
  8. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18.00
  9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc ilościowy (ograniczenie ilości spożywanego pokarmu) i jakościowy (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Ceremonie Wielkiego Piątku sprawowane będą o godzinie 18.00

10.  Ofiara składana u Bożego Grobu będzie przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej (zgodnie z instrukcją KEP)

11.  W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwach Gorzkich Żali o godzinie 8.00.

12.  Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godzinie 18.00. We wszystkie te dni zachęcamy parafian do udziału w Liturgii i wspólnej modlitwy.

13.  Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6.30.

14.  Informacje nt czasu sprawowania sakramentu pokuty w okresie WielkiegoTygodnia i Triduum Paschalnego zamieszczone są w gablotce parafialnej i we wkładce dołączonej do informatora miesięcznego.

15.  W tym tygodniu nie odbywają się spotkania formacyjne grup parafialnych. Wszystkich członków grup działających przy parafii zapraszamy do nabożnego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia.

16.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz comiesięczny informator z aktualnymi ogłoszeniami i intencjami. Dzisiejszy numer informatora jest całkowicie darmowy. Prosimy jednak, aby postarać się o to, by informator dotarł do wszystkich parafian, tak, by każdy mógł w pełni uczestniczyć w Liturgii nadchodzącego tygodnia.