881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. We Mszach Świętych w kościele może uczestniczyć maksymalnie 110 osób. Bardzo prosimy by miejsca w kościele zajmować od pierwszych ławek. Naklejki na ławkach zapewniają zachowanie 2 metrów odległości, nie stanowią już jednak wyznacznika ilości miejsc w kościele.
 2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Nie podpisujemy indeksów bierzmowańcom ani nie rozdajemy naklejek dzieciom I-komunijnym. Wszystkie Msze Święte są transmitowane na naszym parafialnym kanale YouTube http://youtube.com/c/parafiabytombobrek/
 3. Nabożeństwa majowe odbywają się po Mszach wieczornych, a w niedziele o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek będziemy przeżywać Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W czasie uroczystej Mszy świętej pontyfikalnej o godz. 17.00 ks. bp Andrzej Iwanecki dokona wprowadzenia relikwii św. Papieża Rodzin.
 5. W czwartek swoją 26 rocznicę święceń będzie obchodził ks. Proboszcz. Msza święta rocznicowa odprawiona będzie o godz. 7.00. Natomiast w sobotę 5. rocznicę święceń przeżywać będzie ks. Tadeusz (Msza święta w niedzielę, 24.05, o 11.00). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 8. W sobotę o 17.00 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu wprowadzającą w dobre przeżycie niedzieli.
 9. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele pomiędzy Mszami. Aby kościół mógł być otwarty konieczna jest codzienna dezynfekcja ławek, która odbywa się po każdej Mszy świętej wieczornej. W poniedziałki kościół jest zamknięty w celu pełnej dezynfekcji.
 10. Ze względów bezpieczeństwa Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o kontakt telefoniczny z ks. Proboszczem, zamiast zapowiadanych przed tygodniem spotkań. Dzwonić można w kolejne środy w godzinach od 10.00 do 13.00 i od 18.00 do 19.00. 20 maja klasa 3b, 27 maja klasa 3c. Termin I Komunii nadal uzależniony jest od powrotu dzieci do szkoły (wg wskazań kurii nie wcześniej niż 1 września).
 11. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 12. Prosimy nadal o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie.
 13. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorki od 8.00 do 16.00. Poza wtorkami wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 14. Zawieszone są cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji). Ze względów bezpieczeństwa kolektę (przeznaczoną na stałe wydatki parafii) prosimy składać do przygotowanego koszyka. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
 15. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.