881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na ten cel.
 2. W środę zapraszamy o godz. 17.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 4. Ze względu na czas wakacyjny i urlopy, ulega zmianom także nasz parafialny rytm pracy: kancelaria parafialna jest czynna: poniedziałek 8.00 – 9.00, wtorek 10.00-14.00, środa 18.00-19.00, czwartek 8.00 – 12.00, piątek 8.00-9.00. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy o każdej porze (!). Przypominamy też o telefonie duszpasterskim (692-33-49-03).
 5. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed każdą Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 6. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. Wolne są intencje w sierpniu:28, 30 oraz we wrześniu.
 7. W kancelarii przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2014.
 8. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek o godz. 18.00, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Glinki 1-7.
 9. Na ołtarzu Serca Jezusowego wyłożona jest „księga trzeźwości”. Zachęcamy, zgodnie z Apelem Episkopatu do podjęcia abstynencji w miesiącu sierpniu. Każdy dzień naszego wsparcia może okazać się dla kogoś uwikłanego w nałóg niezwykłą pomocą.
 10. 10.       Na mocy dekretu ks. Biskupa Ordynariusza następuje zmiana w naszej parafii na stanowisku wikariusza parafialnego. Ksiądz Marek Niewiadomski z dniem 23 sierpnia 2013 roku rozpocznie swą posługę w Parafii Św. Józefa w Kaletach-Jędrysku. Tego dnia natomiast posługę w naszej wspólnocie rozpocznie Ksiądz Paweł Łukaszyk. Dziękujemy księdzu Markowi za posługę w naszej parafii i obydwu kapłanom życzymy wielu łask na nowych placówkach.
 11. Zachęcamy parafian do segregacji śmieci na cmentarzu i zwracanie na to uwagi naszym gościom.
 12. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji, upływających w atmosferze radości i na wypoczynku. Wszystkim gościom życzymy aby w naszej wspólnocie znaleźli to za czym tęsknią i czego pragną.