881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W dniu dzisiejszym kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a szczególnie na świąteczny wystrój naszej świątyni.
 2. Dziś po Mszy Świętej jako duszpasterze Parafii chcemy połamać się z Wami opłatkiem – niech to będzie wyraz życzliwości, miłości i wzajemnego przebaczenia, aby ten czas Bożego Narodzenia wszystkich nas napełnił darami niesionymi przez Bożą Dziecinę.
 3. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny ku Czci MB Nieustającej Pomocy. Intencje do Nowenny można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej lub u kapłana w zakrystii przed Mszą Św.
 4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Kościoła, w tym tygodniu (wyjątkowo w czwartek) po Mszy Św. wieczornej o pomoc prosimy mieszkańców ul. Rataja 1 – 8, ul. Krzywoustego 3 – 10, ul. Niemcewicza 2 – 10.
 5. Dziś, na godzinę 16.30 zapraszamy Grupę Małżeńską: rodziców wraz z dziećmi, na Rodzinne Spotkanie Opłatkowe na Plebanii.
 6. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko do wtorku w normalnych godzinach urzędowania. W pozostałe dni, na życzenie, w pilnych sprawach o każdej porze. Przypominamy o naszym dyżurnym telefonie duszpasterskim 692334903.
 7. Przeżywamy Adwent, czas przygotowania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na Roraty. W czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na zakończenie tegorocznych RORAT. Zachęcamy także, by nie zapomnieć w tym czasie o przygotowaniu duchowym do przeżywania Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest zawsze 15 min. przed Mszą Świętą.
 8. Okazja do spowiedzi przed Świętami:

            w środę od 16.30 do Mszy Św. oraz po Mszy Św. do ostatniego penitenta

            w czwartek od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej

                                   godz. 16.00 – 17.00 dzieci z SP 16

                                   godz. 17.00 – 18.00 młodzież gimnazjalna, licealna i dorośli

            w piątek od godz. 15.30 do 18.00 spowiedź dla dorosłych

            w sobotę od godz.   9.00 do 11.45. spowiedź dla dorosłych

            O godz. 12.00 Anioł Pański i zakończenie Sakramentu Pokuty.

 1. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.
 2. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do przeżycia jej w duchu tradycji naszych ojców. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tradycyjnego spotkania przy rodzinnym, wigilijnym stole, łamania się opłatkiem, wspólnej modlitwy i rodzinnego czytania Słowa Bożego. Uroczyste wprowadzenie Dzieciątka Jezus do Stajenki odbędzie się o godz. 16.00. Dzieci zachęcamy do przebrania się tradycyjnie: chłopców za pastuszków a dziewczynki za aniołki. Przebrane dzieci gromadzą się w zakrystii o godz. 15.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zachęcamy też do udziału w Pasterce o północy i nabożeństwie czuwania, które rozpoczniemy o 23.30. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona zgodnie instrukcją KEP na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 3. Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny informator Święta Rodzina z ogłoszeniami i intencjami.
 4. Są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ich cena to 12 zł za dużą, a 5 zł za małą świecę. Ich sprzedaż z tyłu kościoła prowadzą członkowie parafialnej CARITAS. Są także dostępne opłatki. W najbliższych dniach Panie z parafialnej grupy Caritas będą rozprowadzać opłatki i świece po domach. Prosimy o serdeczne przyjęcie i dziękujemy z góry za złożone ofiary.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego Kościoła: Panom za pomoc w budowaniu stajenki, ministrantom, ofiarodawcom i wszystkim ludziom dobrej woli. Bóg zapłać.
 6. Uroczystość odpustową w naszej Parafii będziemy przeżywać 26 grudnia (drugi dzień Świąt BN). Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ks. Infułat Paweł Pyrchała.
 7. W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej zostanie zamieszczony plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Zachęcamy do odwiedzenia i lektury zamieszczanych tam informacji.