881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. W zakrystii lub kancelarii można zgłosić chęć przyjęcia księdza z tradycyjną kolędą w  swoim domu. Zostały wydrukowane naklejki, które przy zgłoszeniu otrzymujemy, a w dniu kolędy naklejamy na drzwi sygnalizując w ten sposób, że to jest dom, który chce przyjąć kapłana z błogosławieństwem.
  Ofiary z kolędy będą przeznaczone na prace przy organach.

W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach:

Niedziela (13.30) – Stara Cynkownia, Pod Brzozami 1-10;

Poniedziałek (15.30) – Pod Brzozami 11-30;

Wtorek (15.30) – Pod Brzozami 31-45;

Środa (15.30) – Pod Brzozami 46-63;

Czwartek (15.30) – ul. Huty Julia 2-8;

Sobota (10.00) – ul. Zabrzańska 135-145;

Niedziela (13.30) – ul. Zabrzańska 116-138;

Poniedziałek (15.30) – ul. Zabrzańska 147-163.

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej modlitwa do Boga Najwyższego przez wstawiennictwo Św. Joanny Beretty Moli o błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa oraz o ubłaganie daru macierzyństwa dla pragnących dziecka.
 2. W środę po porannej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od 8.00 do 16.00, a w czwartek (23 stycznia) będzie czynna do godz. 14.00.
 4. Ze względu na techniczne przygotowanie kościoła do koncertu nie będzie w piątek Koronki do Bożego Miłosierdzia. Prosimy o indywidualną modlitwę w domach w intencji naszej parafii.
 5. W piątek, 24 stycznia, w naszej parafii o godz. 18.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
 6. W sobotę kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Można uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w kilku nabożeństwach w ramach tego tygodnia oraz w jego zakończeniu w święto Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia).

19 stycznia o 10.00 w kościele parafii ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu (plac Klasztorny 4a) odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, w czasie którego słowo Boże wygłosi o. Melchizedek Olejok OFM, proboszcz parafii św. Wojciecha w Bytomiu. 26 stycznia o 16.15 w kościele Trójcy Świętej w Bytomiu (ul. Kwietniewskiego 1) zostaną odprawione nieszpory, a kazanie wygłosi ks. Sebastian Mendrok, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu.

 1. Za tydzień po raz pierwszy będziemy przeżywać ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Z tej okazji w naszej parafii gościć będziemy o. Macieja Barona SVD, proboszcza parafii św. Małgorzaty w Bytomiu.
 2. Do końca stycznia ze względu na kolędę zawieszone będą dyżury duszpasterskie kapłanów. Prosimy o korzystanie w razie potrzeby z telefonu duszpasterskiego.
 3. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Olszewskiego. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 4. Są jeszcze wolne intencje w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.