881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Od poniedziałku we Mszach Świętych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 70 osób. W tym tygodniu (od poniedziałku do soboty) Msze Święte sprawowane będą tylko o godz. 17.00.
  Zachęcamy do korzystania z telewizyjnych, internetowych i radiowych transmisji Mszy Świętej.
 2. Dostępne są transmisje internetowe z naszego kościoła na naszym parafialnym kanale YouTube. https://www.youtube.com/channel/UC6b5c9OQibloqG9WmRgPSiA
  W niedziele transmitowane będą Msze o godz. 9.00, 11.00 i 17.00, w pozostałe dni tego tygodnia o 17.00.
 3. Przypominamy, że czas komunii świętej wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej.
 4. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach o godz. 20.30 oraz do indywidualnej modlitwy w kościele w godz. od 8.00 do 17.00 (od wtorku do soboty). W niedziele kościół będzie otwarty pomiędzy Mszami. Prosimy o nieprzekraczanie liczby 70 osób przebywających równocześnie w kościele.
 5. Aby kościół mógł być otwarty konieczna jest codzienna dezynfekcja ławek. Bardzo prosimy, aby osoby chętne zapisywały się na liście wyłożonej z tyłu kościoła. Dezynfekcja odbywać się będzie codziennie po Mszy Świętej wieczornej (czyli ok. 17.40, wejście od zakrystii).
 6. Dzwony kościelne wzywają do modlitwy w czasie Regina cæli (12.00), Godziny Miłosierdzia (15.00) oraz wieczornego Różańca (20.30).
 7. Miejscem spowiedzi jest odpowiednie przygotowane pomieszczenie w budynku plebanii. Wszystkich chcących się wyspowiadać prosimy o zgłoszenie się przez domofon (przycisk „Spowiedź”) lub skorzystanie z telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
 8. Posługa sakramentalna wobec chorych i Komunia święta zostaje ograniczona tylko do sytuacji zagrożenia życia.
 9. Sakramenty chrztu świętego i małżeństwa mogą byś sprawowane przy obecności w kościele 5 osób.
 10. Prosimy nadal o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. W razie konieczności prosimy, aby zgłaszać wszelkie osoby samotne w podeszłym wieku i niepełnosprawne, które nie są w stanie uzyskać takiej pomocy. Postaramy się wtedy o stosowne wsparcie. Okazujmy sobie w tym czasie życzliwość nawet przez krótkie rozmowy telefoniczne. Niech nikt w naszej wspólnocie nie czuje się samotny, odizolowany, odtrącony, pozostawiony samemu sobie.
 11. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy załatwiamy przez telefon duszpasterski – komórkowy: 881 776 552. Telefon stacjonarny jest nieczynny.
 12. Pozostajemy jako duszpasterze do stałej dyspozycji wiernych. Spotkania, rozmowy czy inne formy wsparcia prosimy umawiać telefonicznie.
 13. Zawieszamy cotygodniowe zbiórki na środki czystości. Indywidualne ofiary oraz wszelkie inne prosimy składać do skarbony z tyłu kościoła (przy tablicy ogłoszeń) lub przekazywać bezpośrednio na konto parafii. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy.
  Do skarbony można także składać ofiary mszalne (ze wskazaniem intencji).
 14. Bardzo prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej w zakładce „Aktualności” i naszego parafialnego Facebooka oraz komunikatów wydawanych przez Kurię Diecezjalną w Gliwicach.