881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjęcia Komunii Świętej Wielkanocnej.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
 3. W środę przypada Zakończenie Roku Szkolno-Katechetycznego. O godz. 7.00 Msza św. na zakończenie nauki klas VI SP 16, natomiast Msza Święta dla ZSS nr 3 odbędzie się o godz. 9.15.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze święte tego dnia odprawimy o godz. 8.00, 10.30
  i 17.00. Z procesją do ołtarzy wyruszymy po Mszy św. o godzinie 8.00. prosimy osoby odpowiedzialne za ołtarze o zadbanie jak co roku o piękny wystrój. Zachęcamy on włączenie się w prace wszystkich mieszkańców ulic: Ustronie, Wytrwałych, Baczyńskiego, Konstytucji i Zabrzańskiej. Jak co roku prosimy o udekorowanie okien i porządek na trasie procesji. Procesje teoforyczne w Oktawie Bożego Ciała będą po wieczornych Mszach Świętych.
 5. Prosimy, aby dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wzięły udział w procesji Bożego Ciała, a także w Oktawie tej Uroczystości. Zgodnie z tradycją dzieci ubrane w swoje stroje komunijne będą na trasie procesji rzucać kwiaty. Spotkanie-próba dla nich i ich rodziców w środę o godz. 16.00.
 6. Właścicieli ogródków działkowych prosimy o płatki kwiatów do sypania w dniu Uroczystości Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Kwiaty można składać w zakrystii.
 7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. W tym tygodniu w środę prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ul. Pod Brzozami i Stara Cynkownia
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny informator.