881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta jest II – gą dodatkową kolektą na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny zarządzoną na wniosek Kolegium Konsultorów naszej diecezji, w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 2. Trwa okres wakacji. Msze św. w naszej parafii w tym czasie są sprawowane (rano lub wieczorem) wg intencji ofiarodawcy, bardzo prosimy o zapoznanie się z informatorem parafialnym dostępnym u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Prosimy i dziękujemy przy tej okazji za ofiary, które pokrywają koszty druku każdego tygodnia informatora dla parafian oraz śpiewników. Ze względu na czas urlopowy nie będzie pani organistki w miesiącu sierpniu.
 3. Kancelaria parafialna w czasie wakacji jest czynna we wtorek 10.00-14.00 i czwartek 8.00-12.00. W pozostałe dni dyżur księży zawsze do pół godziny po Mszach św. W nagłych wypadkach prosimy o korzystanie z naszego komórkowego telefonu duszpasterskiego  692 334 903.
 4. W piątek o godzinie 15.00 odmówimy tradycyjnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Koronce od godz. 15.30 do 16.00 jest okazja do skorzystania
  z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 5. Dziękujemy wszystkim osobom, które angażują się i pomagają w utrzymywaniu naszej świątyni w czystości. Dziękujemy także tym, którzy swoimi ofiarami umożliwiają nam zakup kwiatów do wystroju naszego kościoła. Dziękujemy także działkowcom za ofiarowane kwiaty. W tym tygodniu, w piątek o godzinie 17.30, prosimy o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni mieszkańców ul. Konstytucji 28-72.
 6. W sobotę o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w każdą niedzielę o godz. 8.30.
 8. Przypominamy o regulowaniu opłat rezerwacyjnych miejsc na cmentarzu. Ich wysokość to 30zł na rok. Nieopłacone groby będą sukcesywnie likwidowane.
 9. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy św. za żyjących i zmarłych ze swoich rodzin. Intencje na rok 2013 będziemy przyjmować po 15 sierpnia.
 10. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza, w naszej parafii nastąpi zmiana wikariusza. Na mocy dekretu nr 1287/12/P po myśli kan. 190-191 KPK odwołany został z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. Karol Darmas, który na mocy kan. 545 został mianowany wikariuszem parafii p.w. NSPJ w Zabrzu Rokitnicy. Na jego miejsce został skierowany do naszej parafii ks. Marek Niewiadomski, dotychczasowy wikariusz parafii do, której skierowany został ks. Karol. Nowemu wikariuszowi życzymy wielu łask Bożych w posługiwaniu pośród nas.