881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowego kościoła w Bytomiu. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na zapłacenie środków opałowych przywiezionych jesienią.
 2. We wtorek 22 lutego obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego.
 3. Także we wtorek, Msza św. o godzinie 18.00 sprawowana będzie w intencji Harcerek i Harcerzy z okazji Dnia Myśli Braterskiej i Wspomnienia bł. Ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Harcerki, Harcerzy, Zuchy i ich rodziców oraz wszystkich tych, którzy kiedykolwiek związani byli z harcerstwem.
 4. W środę zapraszamy do udziału w Nowennie do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Prośby
  i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła mieszkańców ulicy Rataja 1-8, Krzywoustego 3-10 i Niemcewicza 2-10. Po sprzątaniu zapraszamy na skromny poczęstunek na plebanii. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na kwiaty i wystrój naszego kościoła..
 6. W przyszła niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupę małżeńską.
 7. Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. na cały rozpoczęty rok 2011. Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.
 8. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o godzinie 19.00 klasa III gimnazjum. Dzieci Pierwszokomunijne mają swoje spotkania wg planu. W przyszłym tygodniu nie będzie zbiórki zuchów, ze względu na wyjazd ks. Karola. Wszystkie dzieci zapraszamy na próbę scholii w sobotę o godz. 10.00.
 9. Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), z matematyki
  w czwartek o godz.16.00, zajęcia muzyczne z nauki gry na gitarze w soboty o godz. 15.30.

10.  Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach artystycznych jakie są prowadzone
w naszej parafii w salce pod plebanią w soboty o godzinie 14.00 . Na zajęciach tych można zapoznać się ze sztuką robienia biżuterii z filcu oraz podstawami szydełkowania. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę i miłą atmosferę.

11.  Zachęcamy parafian do odwiedzin naszej strony internetowej. Można tam nie tylko sprawdzić intencje czy przeczytać ogłoszenia ale też zapoznać się z wieloma ciekawymi artykułami i dla duszy, i dla ciała… np. dłonie pod ochroną.

12.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.

13.  Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 15 marca 2011 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej do 8 marca.  Liczba miejsc ograniczona (należy podać: imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel). Koszt pielgrzymki ok 40 zł.

14.  Pragniemy zachęcić parafian do pielgrzymki na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II do Rzymu w dniach 29.04.-2.05.2011r. Koszt pielgrzymki ok. 300 zł. Wszelkie informacje
u duszpasterzy lub pod nr telefonu 510125558.

15.  W dniach 11-15 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę Śladami Papieża Benedykta XVI
i niemieckich sanktuariów. Szczegółowy plan pielgrzymki wywieszony jest w gablotce.