881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opłacenie raty ubezpieczenia naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieci w Afryce, zgodnie z instrukcją Konferencji Episkopatu Polski. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na pomoc ofiarom kataklizmu w Japonii.
 2. Zachęcamy parafian do dobrego przeżycia Wielkiego Postu, zachęcamy do podjęcia postanowień, wstrzemięźliwości od spożywania alkoholu i wstrzymania się od udziału
  w zabawach. Zachęcamy też, by jałmużnę wielkopostną składać do skarbony pod chórem, opisanej jako „ofiara na biednych”.
 3. W środę o godzinie 16.00 ks. Biskup Jan Wieczorek udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do modlitwy i licznego udziału. W tym dniu nie będzie Mszy św.
  o godzinie 17.00, dlatego Nowennę ku czci MB Nieustającej Pomocy odmówimy po Mszy św. porannej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
 4. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Po Mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo w intencji matek oczekujących potomstwa. Jest to także dzień XIX rocznicy ustanowienia diecezji gliwickiej. Pamiętajmy w tym dniu
  o modlitwie za księży Biskupów i całą naszą diecezję. W zakrystii są wyłożone listy na których możemy opowiedzieć się za zmianą Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego
  i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
 6. Droga Krzyżowa, w piątek o godzinie 17.30 (zalecki za zmarłych można składać w zakrystii
  i kancelarii), Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15.
 7. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu naszego kościoła kandydatów do bierzmowania
  i ich rodziców. Ze względu na bierzmowanie sprzątanie Kościoła odbędzie się w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek, po wieczornej Mszy św. Nie będzie sprzątania w piątek.
 8. W sobotę 26 marca, odbędzie się Droga Krzyżowa, której trasa przebiegać będzie w drodze od naszego kościoła parafialnego, do Kościoła p.w. Dobrego Pasterza na Karbiu. Jest to w sposób szczególny dzieło modlitewne młodzieży naszego dekanatu, dlatego zachęcamy młodzież do udziału we wspólnej modlitwie. Zobowiązani do uczestnictwa są kandydaci do Bierzmowania
  z klas I i II gimnazjum.
 9. Katecheza sakramentalna: w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.30 klasa III gimnazjum ma swoje próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Klasa I i II gimnazjum jest zobowiązana do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W sobotę dzieci pierwszokomunijne mają swój egzamin, na który przychodzą wraz z rodzicami. Klasa II a
  o godzinie 9.00, Klasa II b o godz.9.45, Klasa II c o godz. 10.30. Poza tym obecność dzieci będzie sprawdzana na Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

    10.  Zajęcia z języka angielskiego w poniedziałek o godz. 19.30 (grupa dorosłych), spotkanie Marianek w piątek o godz.16.00.

    11.  Spotkania sobotnie: zbiórka ministrantów – 9.00, schola – 10.00, zuchy – 11.00, zajęcia artystyczne – 14.00, nauka gry na gitarze – 15.30.

    12.  Także w sobotę o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

    13.  Dziękujemy za zamawiane Msze Św. i składane ofiary.   Modlitwa jest jednym z dzieł pokutnych, do których zobowiązani jesteśmy w sposób szczególny w Wielkim Poście. Zachęcamy tych z parafian, którzy dawno nie zamawiali już Mszy św. za żyjących lub zmarłych ze swoich rodzin do uczynienia tego w tym szczególnym okresie. Przypominamy, że zamówione Msze św. Są odnotowywane w kartotece rodziny.  Prosimy by zamawiania Mszy Świętych jubileuszowych nie zostawiać na ostatni moment.

     14.  Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego oraz nasz cotygodniowy informator z ogłoszeniami i intencjami.

     15.  W pierwszą niedzielę marca została przeprowadzona zbiórka przez parafialną grupę ”Caritas” na pomoc naszym parafianom, którzy ucierpieli wskutek pożaru  w lutym br. Zostały zakupione kołdry, poduszki i pościel dla czterech osób. Wszystkim parafianom, którzy okazali serce potrzebującym składamy serdeczne Bóg zapłać.

    16.  W niedzielę 10.04.2011 po Gorzkich Żalach spotkanie grupy małżeńskiej. Będzie to spotkanie o charakterze biblijnym: „Męka Pańska w ewangelii wg Św. Jana”.