881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni zarówno te deklarowane jak i indywidualne składane na ręce kapłanów.
 2. Do końca sierpnia Msze Święte w tygodniu są odprawiane rano lub wieczorem.
 3. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Królowej a w czwartek Święto Świętego Bartłomieja Apostoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w te dni podczas Mszy Świętych i nabożeństw.
 4. W piątek zapraszamy wszystkie małżeństwa i ich rodziny na Mszę Świętą w ich intencji i na nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii błogosławionych małżonków Quattrocchii. W tym miesiącu naszą modlitwę pragniemy w sposób szczególny skierować do Boga w intencji trzeźwości naszych rodzin i prosić o wsparcie dla walczących z nałogami.
 5. W sobotę Uroczystość MB Częstochowskiej. W roku 300-lecia koronacji cudownego obrazu chciejmy i my podziękować Maryi za jej obecność w naszym życiu i uwielbić ją naszą modlitwą. Zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 8.30.
 6. Za tydzień w niedzielę, podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Uczynimy to wraz z Działkowcami ogródków WZAJEMNA POMOC na Mszy Świętej o godz. 10.00.
 7. Na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy zapraszamy w każdą środę rano lub wieczorem.
 8. W piątki Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00, a zaraz po niej okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania do godz. 16.00. Oprócz terminu spowiedzi po piątkowej Koronce proponujemy spowiedź także w sobotę od godz. 17.00 do 17.45.
 9. Kancelaria parafialna do 1 września będzie czynna we wtorek od 10.00 do 14.00, a w czwartek od 8.00 do 12.00. W razie potrzeby skontaktowania się z kapłanami prosimy o korzystanie z numeru telefonu duszpasterskiego!
 10. W nadchodzącym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia małego kościoła mieszkańców ulicy Piecucha nr 2-10 oraz 5-9a. Do 8 września  prosimy o ofiary mieszkańców Piecucha 12 B I i 12 B II. Dziękujemy za wszelkie składane na ten cel ofiary.
 11. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP i prośbą naszego Biskupa Ordynariusza w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę Caritas na pomoc poszkodowanym przez wichury w naszym kraju.
 12. W tym tygodniu rozpoczniemy kolejne, czwarte już w tym roku, koszenie cmentarza. Bardzo prosimy u uprzątnięcie spomiędzy grobów wszystkich zbędnych przedmiotów: szczotek, wiaderek, butelek, szmat, gąbek, reklamówek, starych zniczy itp. które nie tylko utrudniają koszenie ale też stanowią duże niebezpieczeństwo dla pracujących. Nie zabezpieczone rzeczy jeśli pozwoli na to czas usuniemy bezpowrotnie do kontenera, jeśli zabraknie czasu, miejsce to pozostanie nie koszone. Bardzo prosimy o ostrożność w czasie prac na cmentarzu.
 13. Prosimy również o czynienie porządków na grobach. Ustawiony jest duży kontener. Zadbajmy o czystość i schludność tego miejsca. Przypominamy, że na cmentarz nie wchodzimy ze zwierzętami, na cmentarzu nie palimy papierosów i nie spożywamy napojów alkoholowych.
 14. W pierwszy piątek oraz w pierwszą sobotę miesiąca września zapraszamy na poranne Msze wotywne oraz nabożeństwa zaraz po nich.
 15. W pierwszy piątek 1 września od 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Ich zgłoszenia można dokonywać w zakrystii po Mszach Świętych.
 16. 3 września przeżywać będziemy niedzielę adoracyjną. Tego dnia nie będzie kazania, a po Mszach Świętych będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o potrzebne łaski dla I Synodu Diecezji Gliwickiej.
 17. Nowy rok szkolno-katechetyczny rozpoczyna się 4 września czyli w poniedziałek. Tego dnia dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 rozpoczną rok szkolny Mszą Świętą o godz. 9.15. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 mają swoją Mszę Świętą o godz. 17.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania (od 7 klasy SP do 3 klasy gimnazjum) oraz ze szkół średnich będzie miała swoją Mszę Świętą w pierwszy czwartek miesiąca tj. 7 września o 18.00.

 

 1. Sakrament Pokuty dla dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie sprawowany w poniedziałek 4 września:
 2. Klasy IV-V                 godz. 15.00Klasy VI-VII              godz. 16.00

              Młodzież swoją spowiedź będzie miała 7 września

   Klasy Gimnazjum i Szkoła Średnia          godz. 16.30