881 776 552 (całodobowo: wezwania do chorych, sprawy pogrzebowe)
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną rozpoczynającą tydzień misyjny.
 2. Dzisiejsza kolekta to kolekta specjalna na zapłacenie rachunków za energię elektryczną naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka na misje. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne i Diecezję.
 3. Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 8.30 i 16.30. Wszystkich parafian, którzy z różnych przyczyn, nie będą mogli przybyć na naszą modlitwę do świątyni zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
 4. We wtorek przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II. Zapraszamy parafian do licznego udziału w Eucharystii i modlitwie różańcowej.
 5. We wtorek również zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Zajęcia odbywają się w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca w Sali na plebanii po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W środę zapraszamy o godz. 7.30 na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 8. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest zawsze 15 minut przed Mszą Świętą oraz w piątek od 15.30 do 16.00 i w sobotę od 17.30.
 9. Zapraszamy na sobotnie spotkania naszych parafialnych grup: Schola dziecięca–9.00, Dzieci Maryi – 9.00, Ministranci – 10.00.
 10. Zachęcamy parafian do zamawiania Mszy Świętych w intencjach dziękczynnych, błagalnych i okolicznościowych oraz za zmarłych z naszych rodzin. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2014. W listopadzie mamy wolne intencje: 4,5,6,7,8,11,14,15,18,19,22,25,26,28,29,30. W miesiącu grudniu mamy jeszcze 29 wolnych intencji. Jest też możliwość zamawiania Mszy Świętych gregoriańskich.
 11. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące młodzież do bierzmowania dla klasy:

– III gimnazjum w środę o 18:00;

I gimnazjum w grupach: 1 i 2 grupa dziewcząt w sobotę o 15:00, a chłopcy z grupy 3 w piątek o 18:00, natomiast z grupy 4 w sobotę o 16:00. Skład grup podany jest na stronie http://my.opera.com/bierzmowanie/blog/, która jest także wydrukowana w naszej gazetce. Kandydaci na wszystkie te spotkania przynoszą ze sobą Pismo Święte!

 1. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy młodzież naszej Parafii na spotkanie z ks. Pawłem.
 2. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i wystrój naszego kościoła. W tym tygodniu, w piątek po Różańcu, o przygotowanie naszego kościoła na przyszła niedzielę i o ofiarę na kwiaty prosimy mieszkańców ulicy Czajkowskiego 1-20.
 3. Od 7 października wznowiliśmy w naszych salkach naukę języka angielskiego. Początek zajęć o godz. 16.00. Szczegóły w gablotce. Dla maturzystów oraz uczniów szkoły średniej jest dodatkowo 45 min darmowych zajęć i konsultacje.
 4. W zakrystii są już do nabycia na Uroczystość Wszystkich Świętych znicze Caritas. Cena znicza to 3zł.
 5. Przy ołtarzu MB wyłożone są kartki na zalecki za zmarłych za których będziemy modlić się w modlitwie różańcowej przez cały tydzień po Uroczystości wszystkich Świętych. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 6. Prosimy parafian o czynienie już porządków na cmentarzu. Śmieci składamy tylko i wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym. Prosimy w miarę możliwości o segregowanie szkła.